Fransız futbol efsanesi Zinedine Zidane, Marco Materazzi'ye kafa atmasıyla ilgili ilk kez bu kadar açık konuştu. Ünlü emekli yıldız, attığı kafanın biraz fazla sert olduğunu kabul etti.

Zinedine Zidane, Marco Materazzi'ye kafa atması konusunda yıllar sonra bir kez daha konuştu. Fransa'da yayın yapan RTL adlı radyo kanalında, milli takımda beraber forma giydiği Bixente Lizarazu'nun programına katılan Zidane, Fransa-İtalya Dünya Kupası final maçında yaşananlara değindi.

Zidane, İtalyan stoper Materazzi'ye sinirlenip kafa atması olayının, "birçok kimse için kabul edilemez" bir davranış olduğunu kabul ederken, biraz aşırı duygularla o hareketi yaptığını belirterek, "Galiba biraz fazla sert kafa attım" dedi.

Olayın yaşandığı 2006 Dünya Kupası'nın, futbol kariyerine son verdiği turnuva olduğunu anımsatan Cezayir asıllı ünlü efsane, "Şu bir gerçek ki, o Dünya Kupası'nı bir onur mücadelesi olarak kabul etmiştim. Çok özel bir hazırlık yapmıştım. Ocak ayından turnuvanın başladığı tarihe kadar 6 ay boyunca obsesif bir şekilde buna hazırlanmıştım" diye konuştu.

Materazzi'yle bir daha hiçbir yerde karşılaşmak istemediği yolundaki haberleri doğrulayan Zidane, herşeye rağmen olayda, karşı tarafın "iğrenç bir provokasyon"unun da söz konusu olduğunun unutulmaması gerektiğinin altını çizerek, "Ben hiçbir zaman provokatör olmadım. Hiç böyle şey yapmadım. Çok kötü bir şey. Hiç tepki göstermemek daha iyi olurdu. Ama öyle olmadı" ifadelerini kullandı.