Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan'ın 14 Ekim'deki maç için Türkiye'ye geleceği açıklandı. Ermenistan'la hafta sonu imzalanan protokol sonrası bir sıcak temas da yeşil sahalarda yaşanacak. Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, 14 Ekim'de maç için Türkiye'ye gideceğini açıkladı.

Erivan'dan Moskova'ya giderken düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Serj Sarkisyan, "Önümüzdeki iki günde olağanüstü birşey olmadığı sürece, Bursa'ya gideceğim ve takımımı destekleyeceğim. Bu daveti kabul etmemek için ciddi bir neden göremiyorum" dedi.

Şimdi Top Türkiye'de

Sarkisyan havaalanında yaptığı açıklamada protokolün imzalanmasına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Türk yetkilileri tarafından yapılan açıklamaların özellikle Azerbaycan kamuoyuna yönelik olduğunu savunan Sarkisyan, "'Şu anda top Türkiye'de. Olayların gelişmesini beklemek için de yeterli sabrımız var. Türkiye'nin, 10 Ekim'de imzalanan protokolleri onaylamaması durumunda, gereken adımları atarız" diye konuştu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in "Ermenistan'ın Türkiye ile ilişki kurmak için İşgal altında tutulan bölgeleri geri vereceği" açıklaması hakkında da Sarkisyan şunları söyledi: "Aliyev'in böyle bir anlaşmayı kiminle yaptığını bilmiyorum Toprakların geri verilmesi konusunu Azerbaycan Cumhurbaşkanıyla hiçbir zaman müzakere etmedik."

Yabancı Gazetecilerin de Maça İlgisi Büyük

Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği'nden (TSYD) alınan bilgiye göre, 14 Ekim'de Bursa Atatürk Stadyumu'nda gerçekleşecek karşılaşmayı Ermenistan, Almanya, Fransa, Danimarka, ABD, Azerbaycan ve İtalya'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeden 92 basın mensubu takip edecek.

Türkiye'den ise foto muhabirleri de dahil olmak üzere yaklaşık 200 gazeteci karşılaşma için akreditasyon yaptırdı.

Bu arada, karşılaşmayı takip etmek üzere başvuran, ancak çeşitli nedenlerle müracaatları kabul edilmeyen yerli ve yabancı çok sayıda basın mensubunun da bulunduğu öğrenildi.