Barcelona'nın orta sahadaki maestrosu, sürekli olarak kazanmak istediğini belirtti. 10 senedir Barcelona forması giydiğini belirten orta saha oyuncusu Xavi Hernandez, kendisini daha da geliştirdiğini söyledi.

Kazanmaktan hiç vazgeçmeyeceğini belirten Xavi, "Her zaman daha fazlasını istiyorum. 10 senedir Barça formasını giyiyor olmama rağmen, hâlâ kendimde geliştireceğim yönler olduğunu düşünüyorum" dedi.

Geçen sezon yakaladıkları başarıları bu sene de yaşamak istediklerini belirten 29 yaşındaki oyuncu, Şampiyonlar Ligi finalinin Santiago Bernabeu'da oynanacak olmasının da kendilerinde ekstra bir motivasyon yaratacağını ifade etti.

Sport gazetesine yaptığı açıklamalara devam eden Xavi, "Şimdiye kadar olan istatistiklere bakarsanız, bizim bu başarıyı tekrarlamamız hiç de kolay değil. Ancak Guardiola'nın bu konuda ne kadar ciddi olduğunu size anlatamam. Ayrıca Şampiyonlar Ligi finalinin Bernabeu'da oynanacak olması da bizi cezbediyor. Real Madrid ile üç kulvarda da zorlu mücadeleler yapacağız. Umarım galip gelen biz oluruz" diyerek sözlerini noktaladı.