İngiliz milli futbolcu Wayne Rooney, Portekiz'i 2010 Dünya Kupası'nda görmek istemediğini söyledi.

 

İngiltere Premier Lig'in son şampiyonu Manchester United'da top koşturan Wayne Rooney, eski takım arkadaşı Cristiano Ronaldo ve takımı Portekiz'i gelecek yıl Güney Afrika Cumhuriyeti'nde düzenlenecek dünya kupasında görmek istemediğini belirterek, ''Portekiz'i orada görmemek gerçekten güzel olur. Çünkü onlar son iki turnuvada (2004 Avrupa Şampiyonası ve 2006 Dünya Kupası) bizi elemişlerdi'' dedi.

Rooney, İsviçre-Avusturya ortaklığında geçen yıl düzenlenen Avrupa Şampiyonası finallerine İngiltere gidemeyince, Cristiano Ronaldo'dan çok laf işşittiklerini belirtti.

Cristiano Ronaldo'nun Real Madrid'deki ilk maçlarını izlediğini ifade eden Rooney, ''Ronaldo futbolunu geliştirmişe benziyor. Daha paslı oynuyor. Cristiano kesinlikle en iyi oyuncu'' dedi.

İngiltere, 2010 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 6. Grup'ta 24 puanla lider olarak finallere gitme hakkına ulaşırken, Portekiz ise 1. Grup'ta Danimarka ve İsveç'in ardından 3. sırada yer alıyor. Portekiz'in finallere gidebilmesi için Malta ve Macaristan maçlarını kazanmasının yanı sıra İsveç'in puan kaybetmesi gerekiyor.

AA