Hakemlere yönelik ilginç eleştirileri ile tanınan Manchester United Menajeri Alex Ferguson, bir kez daha gündemde. İngiltere Futbol Federasyonu, Sunderland maçını yöneten Alan Wiley'ye yönelik sert açıklamalar yapan Ferguson'dan savunma istedi.

Manchester United Menajeri Alex Ferguson, takımının puan kaybetmesiyle sonuçlanan hemen hemen her maçtan sonra, hakemler hakkında konuşmaktan çekinmiyor. Ancak Ferguson, 2-2 berabere sonuçlanan son Sunderland maçının ardından eleştirinin dozunu ayarlayamayınca, Futbol Federasyonu ile karşı karşıya geldi.

Ferguson, karşılaşmayı yöneten hakem Alan Wiley'nin fizik kondisyonunu sorguladı. Wiley'nin karşılaşmanın hızına yetişemediğini savunan deneyimli teknik adam, "Diğer ülkelerdeki hakemler, kasabın köpeği kadar güçlü. Wiley'nin ise bir sarı kartı çıkarması bile 30 saniye sürdü. Çünkü oyunun hızına yetişebilecek fizik gücü yoktu" ifadelerini kullandı.

{jumi [google/code.html]}

Bu açıklama üzerine Futbol Federasyonu, Ferguson'dan yazılı bir savunma hazırlamasını istedi. Fizik dayanıklılık testlerinden geçemeyen hakemlerin Premier Lig'de maç yönetmesine izin verilmediğini hatırlatan Federasyon, Ferguson'dan hangi gerekçelerle hakemin performansını sorguladığını açıklamasını istedi.