2010 yılında başlatılacak olan yeni projeler için Türk-Amerikan toplumunu organizasyona destek olmaya çağıran ATAA Başkanı Günay Evinç, Amerikalı Türkleri asambleye üye olmaya, mevcut üyeleri ise üyeliklerini yenilemeye çağırdı. ATAA'ya yapılacak olan bağışların önümüzdeki yıl için planlanan projeler için hayati önem taşıdığının altını çizen Günay Evinç'in mesajı şöyle;

Değerli ATAA üyeleri ve Türkiye'nin dostları:

Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA), Birleşik Devletler'deki en büyük Türk Amerikan organizasyonu olup, Birleşik Devletler, Kanada ve hatta Türkiye'deki dernekler için çatı bir kuruluştur.

Türk-Amerikan toplumunun sesi olma görevini yürüten ATAA, sivil ve siyasi arenalarda Türk Amerikan toplumunun köklerini güçlendirmekte, Amerikan siyaset dünyasını, medyayı ve Amerikan halkını Türk-Amerikan toplumu için önemli olan konularda bilgilendirmekte ve Türkiye-ABD ilişkilerinin gelişmesi için çaba sarfetmektedir.

ATAA Taban Bilgilendirme Servisi ve ATAA Etkinlik Uyarıları servislerince yollanan bu e-bilgilendirme gönderisinin alıcıları olarak, ATAA tarafından düzenlenen etkinlik ve programların farkında oluşunuz itibariyle, misyonumuzun gerektirdiği finansal kaynakların ve insan kaynağının boyutlarını takdir edersiniz. Türk Amerikan Dernekleri Asamblesi'nin etkinlik ve programları idare etmekle yükümlü, seçilmiş gönüllü üyelerden oluşan 15 kişilik bir Yönetim Kurulu bulunmaktadır. Ayrıca 2 tam zamanlı ve bir yarı-zamanlı çalışan profesyonel personelin çalıştığı ATAA, misyonunu sürdürmek için gönüllülere ve sizlerin finansal desteğine ihtiyaç duymaktadır. Lütfen daha fazla bilgi için www.ataa.org adresini ziyaret ediniz.

2009'un sonlarına yaklaştığımız bu günlerde, ATAA aşağıda detaylandırılmış olan, 2010 yılında gerçekleştirilecek olan proje ve seferberlikler için düzenli olarak hazırlanmaktadır.

Desteğiniz kritik önem taşımaktadır. Sizlerden ricamız, eğer ATAA üyesi değilseniz üye olmanız ve zaten üye iseniz, ATAA üyeliğinizi yenilemenizdir. Üyeliğinizle yapacak olacağınız 75$ tutarındaki bağış, ATAA'nın kar amacı gütmeyen bir organizasyon olması sebebiyle, Ulusal Gelir Yasası 501 (c) (3) uyarınca vergi indirimine tabidir.

Üyelik ve bağış yapmak oldukça kolay olup, işlemler e-posta, normal posta ve faks yoluyla ya da www.ataa.org üzerinden rahatlıkla yapılabilir.

Sizlerden, Türk-Amerikan Toplumu'ndan aldığımız finansal destek, misyonumuzun omurgasını, pozitif fikileriniz ve topluma yaptığınız katkılar ise ATAA'nın devamını sağlayan ruhu oluşturmaktadır.

İşte adım adım yaklaştığımız 2010 yılında yapılması planlanan ve sizlerin cömert katkılarını bekleyen ATAA projeleri;

TABAN: ATAA, Türk Amerikan Koalisyonu'nun (TCA) desteğiyle Türk-Amerikan toplumunu taban düzeyinde güçlendirecek olan TABAN projesini başlatmış bulunmaktadır. Detroit, Chicago ve Güney California'ya atanan Yerel Taban Koordinatörlerinin yanı sıra Ulusal Vatandaş Angajmanı Direktörü'nün ataması yapılmıştır.

· 2010 Nüfus Sayımı, "SayTurk":

Birleşik Devletler Nüfus Sayım Bürosu ile iş birliğine giden ATAA, 2010 yılı nüfus sayımında ABD'deki Türk nüfusunun sayımının gerçekleştirilmesini planlıyor. ATAA, gerçekleştirilecek olan nüfus sayımı için fon oluşturmak amacıyla, assambleyi oluşturan her bir dernek için 5000$ tutarında devlet yardımı başvurusu yaptı.

· Öğrencilere Ulaşım:

ATAA, eğitimini Birleşik Devletler'de sürdüren 28000'den fazla Türk öğrenciye ulaşmak için bir program başlattı. ATAA ve üye kuruluşları ülkenin dört bir yanında Öğrenci Yönlendirme Programlarına ev sahipliği yapacaklar.

· Medya İzleme:

ATAA, ABD medyasını Türkiye ile ilgili meselelerde bilgilendiren, 100'den fazla yazarın çalıştığı MediaWatchNow.com projesine start vermiştir.

· Etkinlik Uyarıları:

TABAN projesinin önemli bir parçası olarak, ATAA Etkinlik Uyarıları, Türk-Amerikan toplumunun Capitol Hill'deki sesini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Aralık ayı başından itibaren, 1500'den fazla Amerikalı Türk, Temsilciler Meclisi ve Senato'ya sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısını protesto eden ve yakınlaşmayı destekleyen mektuplar göndermiştir.

· ATAA Haber Bülteni:

ATAA Haber Bülteni aylık bazda çalışarak Türk-Amerikan Toplumunu yapılacak aktiviteler hakkında bilgilendirecektir. Beğeneceğinizi ve sizler için Türk-Amerikan Toplumu'nun çıkarlarını destekleyen organizasyonlarda yer almanız konusunda faydalı olmasını umuyoruz.

Ayrıca, Alabama Türk Amerikan Derneği, Arkansas'taki Türkiye Dostları (FOTIA) ve Türk Amerikan İş Derneği (TABA) gibi ATAA'ya yeni katılan derneklerin katılımından duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek istiyoruz. ATAA aynı zamanda Türk Amerikan Ticaret Odası ile olan işbirliğini perçinleyen adımlar atmaya devam etmektedir.

Federal Hükümet, Kongre, düşünce kuruluşları ve medya için bir kaynak haline gelen ATAA, sadece geçtiğimiz altı ay içerisinde Birleşik Devletler ve Türkiye merkezli yayın organlarında yayınlanan 60'dan fazla makalede kaynak gösterilmiştir. ATAA'ya ait internet sitesi haftalık bazda150.000'den fazla ziyaret almaktadır. ATAA muazzam medeniyetimize yakışır şekilde, sizlere en etkili şekilde hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

ATAA adına sizlere, ATAA'ya ve Türk-Amerikan Toplumu'nun davasına olan inancınız ve bağlılığınız için teşekkür ediyor, cömert desteklerinizle yeni başarılara imza atacağımız yeni dönemi iple çekiyorum.

En içten dileklerimle,

Gunay Evinch
Başkan
Türk Amerikan Dernekleri Assamblesi

 

Turkishny.com