ABD’de yaşayan Türk DJ Gökhan Yüksel’in piyasaya çıkarttığı “Toward Our Union Mended 2009 By Dj-Gokhan” ismini taşıyan albümü ABD’de şu ana kadar tam 244 bin adet satarak listeleri altüst etti. Albüm, ABD’de DJ lerin çıkarttığı CD’ler sıralamasında 14’üncülüğe yükselerek, zirveyi zorlamaya başladı

ABD’de yaşayan Türk DJ Gökhan Yüksel’in piyasaya çıkarttığı “Toward Our Union Mended 2009 By Dj-Gokhan” ismini taşıyan albümü ABD’de şu ana kadar tam 244 bin adet satarak listeleri altüst etti. Albüm, ABD’de DJ’lerin çıkarttığı CD’ler sıralamasında 14’üncülüğe yükselerek, zirveyi zorlamaya başladı.

ABD'de tanınan 860 DJ’in albümünün satışlarına göre sıralandığı dünyanın en büyük tüketici elektroniği perakende satış mağazalar zinciri Best Buy’da en çok satılan albümler arasına giren CD’de Yüksel, Barış Manço’nun, Gülpembe, Dönence ile Selvi Boylum Al Yazmalım film müziklerini İngilizce sözlerle albümünde yer vermiş.

-ARMANI EXCHANGE VE FASHION FASHION TV MIAMI SHOW’UN DJ’LİĞİNİ YAPIYOR-

18 yaşında İstanbul Kent FM’de müzik programları yaparak dikkatleri çeken genç DJ daha sonra TRT’de haftanın Top – 10 listelerini hazırladı. New York’ta yaşayan bir İtalyan’da aldığı iş teklifi üzerine ABD’ye yerleşen Yüksel, çok sevdiği DJ’liğe başladı. New York’ta gece kulüplerinde DJ’lik yapan Yüksel, New York’ta yaşayan Türk’lerin partilerinde de DJ’lik yaparak meslek hayatını sürdürdü. Başarılı DJ, Amerikalı kulüp sahiplerinin dikkat çekmiş. ABD’de aranılan DJ olmaya başlayan Yüksel, Armani Exchange moda gösterileri ile Fashion TV tarafından Miami’de her yıl düzenlenen yaz, kış ve sonbahar moda showlarında tanınarak, Amerika da başarılı DJ’leri arasına girmeyi başarmış. DJ Gökhan Yüksel,Kanada’nın ünlü gece kulübü Arena’nın özel partilerinde yaptığı setlerle ABD dışında da takip ediliyor.

-HEDEF 2010‘ DA ZİRVEYE YERLEŞMEK-


35 yaşında olan ve tam 12 yıl önce ABD’ye yerleşen DJ Gökhan Yüksel, hedefinin 2010 yılında zirveye yerleşmek olduğunu belirterek, "2010 yılında çıkaracağım yeni albümümle zirvedeki yarışımı sürdüreceğim. Hedefim tabi ki en çok satan CD’nin sahibi olmak ama en az bir ilk beşte yer almak istiyorum. Birinci sırada olan bir DJ’n CD’si yaklaşık bir buçuk milyon adet satıyor, beşinci ise yediyüz bin adet, seneye daha iyi bir albüm çıkartarak zirveye yerleşeceğime inanıyorum" dedi. Yüksel, "Bu mesleği çok seviyorum, zaten sevdiğim için başarılıyım daha büyük organizasyonlara imza atmak istiyorum. ABD’de Türk sanatçılarında katılacağı büyük parti ve organizasyonlar düzenlemek istiyorum" dedi.

(ANKA)