Amerika Birleşik Devletleri’nde Cumhuriyetin kuruluşunun 86. yıldönümü düzenlenen çeşitli törenlerle kutlanıyor.

New York’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bu sabah düzenlenecek törende Wall Street'e Türk bayrağımız dalgalanacak.

New York'un ünlü finans merkezi Wall Street Bowling Green Park'a bu yıl dokuzuncusu yapılacak törende, İstiklal marşımız eşliğinde Türk bayrağımız göndere çekilecek.

Birleşmiş Milletler Nezdinde Daimi Temsilci Büyükelçi Ertuğrul Apakan da New York Türkevinde Cumhuriyetin kuruluşunun 86. yıldönümü nedeniyle bir resepsiyon verecek. Resepsiyona Birleşmiş Milletlere üye ülkelerin büyükelçileri ile Birleşmiş Milletlere bağlı çeşitli kuruluşların temsilcileri de katılacak.

Akşam saatlerinde ise New York Başkonsolosu Mehmet Samsar, Waldorf Astoria Otelinde Cumhuriyetimizin Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir resepsiyon verecek.

ABD’de düzenlenen Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri diğer eyaletlerde düzenlenecek çeşitli törenlerle de kutlanıyor, bu etkinlikler çerçevesinde, Connecticut eyaletinin başkenti Hartford ‘ta Tarihi Meclis Salonunda Cumhuriyetin 86. kuruluş yıldönümü nedeniyle 30 ekim Cuma günü bir resepsiyon düzenlenecek.

ABD’de Cumhuriyeti Bayramı, New Jersey, Albama, Florida, Arizona, Illinois, Teksas, Ohio, Massachusetts, Kaliforniya ve diğer eyaletlerde, çeşitli Türk organizasyon ve dernekleri tarafından düzenlenen çeşitli törenlerle kutlanılacak.

(ANKA)