Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Türkiye-Ermenistan sınırının yıl sonuna kadar açılabileceğini söyledi.

Nalbandyan, Rusya'da yayınlanan "Komersant" gazetesine verdiği röportajda,  Türkiye ile Ermenistan arasındaki kara sınırının yıl sonuna kadar açılabileceğini tahmin ettiğini söyledi.

Bunun her iki tarafında ilerlemek için gösterecekleri isteğe bağlı olduğunu belirten Nalbandyan, ileri doğru atılacak adımların cesaretlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Sarkisyan: "Gerekeni yaparız"

Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan da, Başbakan Erdoğan'ın protokol sonrası yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine, “Türkler bizim bu protokolü hayata geçirmekte bir sıkıntımız olduğunu düşünüyorlarsa yanılırlar, şu anda top onlarda, biz gerektiği kadar sabırlıyız, eğer Türkler protokolü parlamentolarından geçirirlerse biz de gerekli olanları yaparız. Eğer olaylar böyle gelişmezse, daha önce açıkladığımız gibi hareket ederiz" ifadelerini kullandı.

Fransa'nın Erivan Büyükelçiliği'nin internet sitesinde yayınlanan habere göre, protokolün imzalanmasının ardından Başbakan Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar hakkında ne düşündüğü sorulan Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, "Erdoğan'ın söylediklerinin adresi Azerbaycan sokağıdır, eğer böyle değilse neden protokolü imzaladılar o zaman? Eğer bizim bu protokolü hayata geçirmekte bir sıkıntımız olduğunu düşünüyorlarsa yanılırlar, şu anda top onlarda, biz gerektiği kadar sabırlıyız, eğer Türkler protokolü parlamentolarından geçirirlerse biz de gerekli olanları yaparız. Eğer olaylar böyle gelişmezse, daha önce açıkladığımız gibi hareket ederiz" dediği belirtildi" dedi.