Türkiye-Ermenistan arasındaki protokollerin imza törenini düzenleyen İsviçreli bazı yetkililer, basın mensuplarını bekledikleri locadan çıkartarak, imza töreninin belirsiz bir süre ertelendiğini bildirdi.

Türkiye ile Ermenistan arasındaki protokollerin imza törenini düzenleyen İsviçreli yetkililer, TSİ 18.00'de başlaması planlanan törenin yarım saat kadar sarkmasıyla birlikte, bazı sorunların olduğu ve imza töreninin tehlikeye girdiği haberlerinden sonra, basın mensuplarından törenin yapılacağı salonu boşaltmalarını istedi.

Aynı yetkililer, törenin ne zaman yapılacağını bilmediklerini belirterek, belirsiz bir süre erteleme olduğunu, basın mensuplarının basın merkezinde bekleyebileceğini kaydetti.

Salonda imza törenini bekleyen bazı davetlilerin de salonu terk ettikleri, basın merkezinde canlı olarak yayımlanan tören salonu görüntülerinin kesildiği ve yerine maç yayını yapılmaya başladığı gözlendi.

AA

Fotoğraf: AA

 

 

ürkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesini öngeren tarihi imzalar bugün atılacaktı. Ancak imza törenini düzenleyen İsviçreli bazı yetkililer, imza töreninin belirsiz bir süre ertelendiğini bildirdi. Ermeniler Türkiye'nin metninde değişiklik istedi. Türk yetkililer ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'a yeni metin götürdü. Müzakereler sürüyor.