Ermeniler belki farkında değiller. Türklere büyük iyilikleri dokunmakta..

100. yıl Ermeni programlarında haksızlık, yalancılık, çığırtkanlık zirvede. En son Papa Francis'i gördük. Bugün küçük çocukların ırzına geçen papazların başı 100 yıl evvelki yalanı geveleyip gözyaşları döktü. Francis Türkiye’ye ziyaret ettiğinde biraz ümit var zannetmiştik. Hakikaten sulhçu, arabulucu bir din lideri diye bakmıştık. İslam ve Hristiyanlığın en kritik bir noktada olduğu bu zamanlarda Francis’in olgun ve ileri görüşlü bir din adamı olarak tarihe geçeceği umuduna kapılmıştık. Meğer adamcağız küçük bir mahalle yobazıymış. İşittiğimize göre Vatikan Bankası da Ermeni zenginlerinden yüklü bir ödül almış. Ayrıca bezirganmış. Bugün parasal ve cinsel Vatikan skandallarıyla , masum çocukların ırzına geçip hayatlarını mahvetmekle bilinen Papa kurumunun Hristiyanlar arasında bile güvenirliği çok az. Dünyanın en barbar ve en korkunç geçmişi olan papalık Haçlılar, Engiziyson, Protestanlara ve Yahudilere yapılan inanılmaz zulüm, 6 milyon Yahudinin yok olmasını neredeyse memnun olarak seyretmesi gibi suçlar için pişmanlık duyup gözyaşı dökmesi gerekiren, Ermeni yalanlarını gevelemesi hakikaten adamcağızı iyice aşağı seviyeye düşürdü.1970'lerde Arjantinde genç ve entellektüel kesime yapılan işkencelerde Arjantinli papaz Francis Papalığın arşivlerinden tavsiyelerde bulundu mu acaba? En azından görmemezlikten geldiği biliniyor. Ermenilerin çığırtkanlığı Türklere iyi geliyor..

Batı Klübünün iki yüzlülüğü de gözümüzü açıyor. Wilson, Sevr, Constantinople hala Batı kalplerinde.. Atatürkün en doğru sözlerinden biri olan " Dahili ve Harici Bedhahlar" bugün daha da doğru… Harici anlaşılıyor da Dahili de Ermeni konusunda kakafoni var. Türkiye’de ve Türkiye dışında Türk akademisyenlerden her türlü ses çıkmakta..Hatta Müge Göcek gibi Ermeni propagandisti olan bir kadıncağıza " siz ne kadar asilsiniz herhalde Ermeni kanı var sizde " deniliyor. O da sırıtarak çok mutlu oluyor. Yani Ermeni kanı asıl, Türk kanı sefil (!) . Durumlar bu kadar aşağılık bir seviyede.

Evet her türlü çirkinlikle karşılaşıyoruz. Ama Türk toplumu için verimli bir sene oluyor ve mutlu bir birlik oluşuyor. 300 yakın Türk derneği beraber çalışıyor. Aradaki farklılıklar kenara konuluyor. Cami dernekleri faal oluyor (Teşekkürler Francis). Türk iç politikası hakkında çok değişik düşünen gruplar Ermeni konusunda aynı düşünüyor. Kongre’de dostlarımız çoğalıyor. Amerikalı zaten Ermeni konusundan bıkmış durumda. Yalan ve katı Ermeni yaklaşımına karşı Türkler dostluk, anlayış, tarihe beraber bakmayı içeren yumuşak mesajlar veriyorlar. Ermeniler ya uzatılan dost yaklaşımı dinlerler ya da kara, para tazminatı, "illa da jenosit " gibi saçma mesajlarına devam ederler.. En komiği kara verdik diyelim-ne yapacaklar? Küçücük Ermenistan’ı idare edemiyen, tam bir Rus üssü haline getiren güruh aldığı karayı ne yapacak? Dağlık Karabağ başlarında patlamaya hazır duruyor. Ermenistan iflasa yakın… Evet bu yazı katı bir yazı-ama yıllardır gözü ve kafası kapalı Ermeni toplumuna ve sempatizanları Batı grubuna daha iyi bir yazı değmez..çünkü rasyonel, hakikatlare dayanan yazılar beyinlerine geçmiyor. Şimdi Ergun Kırlıkovalı’nın Papa hakkında yazdığı sakin, hakikatleri sıralayan yazıyı okuyorum. Papa'da iki kuruşluk adalet hissi varsa yazılanı anlar... Hiç ümidim yok.. Bu Nisan-Türkler olarak mutluyuz: Çanakkale zaferinin 100'üncü yılını kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 95'inci senesini kutluyoruz. 100 senelik sulh, 95 senelik parlementer sistem. Önemli ve kalıcı olan bunlar... Amerikada da ilk defa da böyle büyük bir birlik kuruyoruz. Ermeni ve Batı kakafonisi vız gelir... Çanakkaleyi yeniden yaşıyoruz.