Fransa çapında adeta kurumsallaşan İslam düşmanlığı, şiddet vakalarını körüklemiş durumda. İslamofobik 447 saldırının yüzde 60’ının kadınları hedef aldığı tespit edildi.

Aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileri ile yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayınlanan Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılması yönündeki bildiri, Fransa’da artan İslam düşmanlığının yeni bir hamlesi oldu. Ülke çapında adeta kurumsallaşan İslam düşmanlığı, şiddet vakalarını körüklemiş durumda.

447 SALDIRININ YÜZDE 60'I KADIN

OHAL bahanesiyle 19 caminin kapatıldığı Fransa’da Müslümanlar tehdit altında. Fransız zorbaların 2017’de hedef aldığı Müslümanların büyük çoğunluğu ise kadın. İslamofobik 447 saldırının yüzde 60’ının kadınları hedef aldığı tespit edildi. Nefret söylemi ve fiziki saldırı olarak meydana gelen bu saldırılarda Müslüman hanımlar hastanelik oldu. Nefret politikalarının zirve yaptığı Fransa’da mümine kadınlara yönelik saldırılar sonrası 8 günden fazla iş göremez raporu alan kadınların oranı yüzde 85 olarak kayıtlara geçti.