Afrin'de büyük hüsrana uğrayan ve 58. günde Afrin'in alınması ile şok yaşayan YPG'nin yabancı teröristleri bu seferde Türkiye'yi NATO, ABD ve AB'ye şikayet etti. Aldıkları ağır kayıplar sonrası Afrin'den kaçan YPG, şimdi de yabancı teröristlerini kullanarak destek bulmaya çalışıyor.

Afrin operasyonu ile bir bir yabancı teröristler öldürüldü. Kalanları iseYPG ile birlikte ABD'nin onlara verdiği silahları da geride bırakarak kaçtı. ABD vatandaşı olan yabancı terörist Tolhildan Ciwan, "Türkiye'yi durduramadılar" diyerek isyan etti ve NATO, ABD ve AB'den resmen destek istedi.

Öte yandanZeytin Dalı Harekatıyla birlikte18 Mart'ta Afrin ilçe merkezi ile ilçenin kuzeyi, doğusu ve batısındaki noktaların tümünü ele geçirdi. YPG daha fazla kayıp vermemek içinABD'nin gönderdiği silah ve mühimmatları bırakarak Afrin'den kaçmayı tercih etti.

Afrin'den kaçan terörsitlerin arasında yer alan ve ABD vatandaşı yabancı terörist Tolhildan Ciwan, "Türk savaş uçakları bomba yağdırdı. Rusya, ABD, NATO ve AB bunları görmesine rağmen sessiz kalarak destek verdi. Türkiye'yi kimse durduramadı. Bu büyük bir utançtır." diyerek isyan etti.