Körfez ülkeleri Esed rejiminin zulmüne yönelik sessiz kalma politikasını sürdürürken dikkat çeken bir ses Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Âl-Sani’den geldi. Âl-Sani, twitter hesabından yaptığı paylaşımda ''Siyasi ayrılıklar bir tarafa Doğu Guta’da olanlar insanlık suçudur'' dedi.

Esed rejiminin Şam’ın banliyölerindeki kuşatma altındaki Doğu Guta’ya yönelik saldırıları tüm hızıyla sürerken insani felaketin bilançosu her geçen gün artıyor… Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’ın da aralarında bulunduğu zenginlik içinde yüzen Körfez ülkeleri Esed rejiminin zulmüne yönelik sessiz kalma politikasını sürdürürken dikkat çeken bir ses Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Âl-Sani’den geldi.

Âl-Sani, twitter hesabından yaptığı paylaşımda ''Siyasi ayrılıklar bir tarafa Doğu Guta'da olanlar insanlık suçudur'' dedi. Şeyh Temim, ''O halde sivillerin korunması bundan kaçamayacak olan uluslararası toplumun üzerindedir'' ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE TEPKİLİ

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Esed rejimi Doğu Guta’da katliam yapıyor. Cumhurbaşkanımızın ve ilgili kurumlarımızın yoğun girişimleri devam ediyor. Saldırıların durması ve yardım ulaştırılması için bugün BMGK’da oylama yapılacak. Bu katliama bütün dünya elbirliğiyle dur demeli'' dedi.

Haber7