Afrin'de Özel Kuvvetler sabah saatleri itibarıyla, dün askerlerimizin şehit olduğu Ömer Uşağı ve Mahal Uşağı bölgesinde çok geniş çaplı operasyon başlattı. 380 kişilik terörist grup, Mahal Uşağı ve Ömer Uşağı köylerinde sıkıştırıldı.

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 23. gününde, operasyon bölgesinin kuzeydoğusu ve güneybatısından ilerleme haberleri geliyor. Cinderes bölgesindeki Hacı İskender köyü ve Teladil tepesiyle, Burseya Dağı’nın batısındaki Arabviran köyü ve dağı teröristlerden temizlendi. Son olarak Afrin'in kuzeydoğusundaki Serincek köyünün de teröristlerden alındığı bildirildi

20 Ocak’ta başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nın 23. gününde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri, ilerlemeye devam ediyor.

Afrin'de Özel Kuvvetler sabah saatleri itibarıyla, dün askerlerimizin şehit olduğu Ömer Uşağı ve Mahal Uşağı bölgesinde çok geniş çaplı operasyon başlattı. Gazete Habertürk'ten Çetiner Çetin’in aktardığına göre, 380 kişilik bir terörist grup yaklaşık 220 hanelik Mahal Uşağı ve Ömer Uşağı köylerinde sıkıştırmış durumda. Örgütün Halil Köyü'ne olası takviye yolları olan iki güzargah da kapatıldı.

Son dakika… 380 terörist kıstırıldı!

Hem kuzey, hem de güneyde ilerleme!

Bugün Cinderes bölgesindeki Hacı İskender köyü ve Teladil tepesiyle, Burseya Dağı’nın batısındaki Arabviran köyü ve dağının teröristlerden temizlendiği bilgisi bölgeden geldi. Daha sonra Afrin'in kuzeydoğusundaki Serincek köyünün de teröristlerden alındığı bildirildi.

Bölgede savaşanlar, zafer fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaya başladı.

1266 terörist etkisiz hale getirildi

Bu sabah TSK’nın yaptığı açıklamaya göre, Zeytin Dalı Harekâtı’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1266'ya yükseldi.

49 nokta kurtarıldı

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu  yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde 1'i belde merkezi, 32'si köy, 3'ü  köy altı yerleşim ve 13'ü stratejik dağ veya tepe olmak üzere 49 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Teröristlerden temizlenen bu yerleşim birimleri ve stratejik noktalar  şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy,  Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar ve Şeyh Huruz köyleri, Huruz  Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı  iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde , Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki,  Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı  köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali  Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac  Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye,  Dükkan, Eşkan köyleri ile Mersides ve Nisriyye Tepesi'ni; Şeran beldesinde  Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi."

Milliyet