Başbakan Yıldırım, "Türkiye, demokrasi ve refah yolunda asla geri adım atmayacak. Her kim 'AK Parti'ye muhalefet edeyim' diye Türkiye'ye muhalefet ederse mutlaka mahcup olur." dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kilis 6'ncı Olağan Kongresi'ndeki konuşmasına, "ensar şehir", "kardeşliğin, dayanışmanın şehri", "dünyanın en merhametli şehri" olarak nitelendirdiği kenti ve ilçelerini selamlayarak başladı.

Başbakan Yıldırım: Türkiye, demokrasi ve refah yolunda asla geri adım atmayacak ile ilgili görsel sonucu

"Bu kadar misafir başka ülkede olsaydı, o şehirler, ülkeler bu yükü kaldıramazdı." diyen Yıldırım, onların gönüllerinin geniş, yüreklerinin Kilis halkı kadar cesur ve zengin olmadığını belirtti.

Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin büyümeye, kalkınmaya ve ekonomisini büyütmeye devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye, demokrasi ve refah yolunda asla geri adım atmayacak. Her kim 'AK Parti'ye muhalefet edeyim' diye Türkiye'ye muhalefet ederse, mutlaka mahcup olur. Bunu geçmişte herkes gördü, gelecekte de herkes görecek. Meşru hükümete, seçilmiş Cumhurbaşkanına karşı söylenen her gayrimeşru söz Türkiye'ye karşı söylenmiştir, bu böyle bilinmelidir. Bu ülke için gece gündüz çalışanların yoluna taş koymaya çalışan her girişim, karşısında 80 milyon vatan evladını, Türk milletini, Kilis'i, Türkiye'yi bulur."

AA