Türk Hava Yolları'nın(THY) İstanbul-Montreal seferini yapan uçak, bir yolcusunun bayılması üzerine geri döndü.

İstanbul  Atatürk Havalimanı'ndan Kanada'nın Montreal kentine gitmek üzere 253 yolcusunu alan TK-35 sefer sayılı Airbus 330-300 tipi, TC- JOA kuyruk tescilli uçağı saat 15.33'te havalandı.

Uçak havalandıktan kısa bir süre sonra yolculardan 16 yaşındaki bir yolcu bayıldı. Kabin memurları ilk müdahaleyi yaparak durumu uçağın kaptan pilotuna bildirdi. Uçakta bulunan bir doktor da rahatsızlanan yolcuya müdahale etti. Doktorun, 'geri dönelim' demesi üzerine Kaptan pilot durumu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol kulesine bildirerek acil iniş izini istedi.

THY’den yaşanan olayla ilgili açıklama yapıldı. İşte THY'nin açıklaması;

13 Ekim 2017 tarihli, TK 35 sefer sayılı İstanbul (AHL) - Montreal uçağımızda seyahat eden  16 yaşındaki bir yolcumuz kalkıştan kısa bir süre sonra baygınlık geçirerek rahatsızlanmış, yolcumuzun sağlığı önemsenerek uçağımızın İstanbul’a divert etmesi yönünde karar alınmıştır. Uçağımızın, İstanbul meydana güvenle inebileceği ağırlığa ulaşana kadar belirli bir süre holding yaptıktan sonra lokal saat ile 22:00-23:00 arası inmesi ön görülmektedir.

Yolcumuzun sağlığına ait son durumunun gayet iyi olduğu ekiplerimizce bildirilmiş olup, uçağımızın inişi akabinde ekip değişimi gerçekleştirilecek ve yenilenen ikramların da uçağa yüklenmesi ile seferimizin yeniden hareket etmesi planlanmaktadır.”

İstanbul-Montreal Seferini Yapan Uçak Yolcu Rahatsızlanınca Geri Döndü ile ilgili görsel sonucu