ABD’li mevkidaşı Thomas Shannon'la görüşen Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'li diplomatların Rusya'da bulunma koşullarının ABD'nin ülkesindeki Rus diplomatlarla ilgili kısıtlama kararlarına göre belirleneceğini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de gerçekleşen görüşmede Ryabkov, ABD'nin Rus diplomatlara seyahat kısıtlaması getirmesi halinde Rusya'nın da ABD'li diplomatlara aynı kısıtlamaları getireceğini ifade etti.
Sergey Ryabkov
Ryabkov, "ABD'li diplomatların Rusya'da bulunma koşulları, ABD'deki temsilcilerimize getirilen kısıtlamaları yansıtacak şekilde ayarlanacak" dedi.

ABD'NİN DÜŞMANCA EYLEMLERİ BİR KEZ DAHA PROTESTO EDİLDİ

ABD'nin düşmanca eylemlerini ve Rus diplomatik mülklerini işgal etmesini bir kez daha protesto eden Ryabkov, ABD makamlarını Rusya-ABD ilişkilerini bozmaya ve uluslararası hukuku görmezden gelmeye son vermeye ve Moskova'nın suçu olmadan artan sorun için çözüm arayışlarına başlamaya davet etti.

Ryabkov, daha önceki açıklamasında Washington yönetimini ABD'deki Rus diplomatik temsilcilikleriyle ilgili kararları nedeniyle dava etmeye hazırlandıklarını söylemişti.

Ryabkov, "ABD'yi en kısa sürede dava edeceğiz. Süreç için çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Şu anda bunun üzerinde çalışıyoruz ve çalışmaları tamamladığımızda mahkemeye başvuracağız" demişti.

İlgili resim