Ontario Eyaleti Polisi, Arjantin'den başlayan ve Montreal ile Hamilton kentine uzanan operasyonla 1 ton 62 kilogram kokain ele geçirdi.

Kanada'daki Ontario Eyaleti Polisi (OPP), Arjantin'den başlayan ve Montreal ile Hamilton kentine kadar uzanan operasyonla bin 62 kilogram kokain ele geçirdi.

Canadian ontario police , Vince Hawkes, ,1 ton of cocaine, ile ilgili görsel sonucu

OPP Sözcüsü Vince Hawkes, Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı (CBSA) temsilcileri ile düzenlediği basın toplantısında, "Umut Projesi" adını verdikleri operasyonun mart ayında Arjantin'de başladığını söyledi.

Image of one of the thick decorative cement bricks split in half to show where a bag of cocane had been hidden.

Hawkes, "teşkilat tarihinin en büyük operasyonu" olarak nitelediği operasyonla, bin 62 kilogram saf kokaini ülkeye sokulacağı Montreal Limanı'na kadar izlediklerini belirtti.

Operasyonun yurt dışı ayağında 3 kişinin gözaltına alındığını aktaran Hawkes, Montreal'den giriş yapan kargoya, Ontario eyaletine bağlı Hamilton kentinin Stoney Creek bölgesinde operasyon düzenlendiğini ifade etti.

Shipping containers sent from Argentina to Montreal, and then into the Toronto area, and a city called Stonoey Creek about 60 km away.

Kanada'da kaç kişinin gözaltına alındığına dair bilgi vermeyen Hawkes, operasyonun hala devam ettiğini kaydetti.

The over 1,000 kg of cocaine packages  were built into a long wall like bricks at the OPP press conference

AA