Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Türkiye'yi zayıflatacak kim olursa olsun, hangi terör örgütü olursa olsun fark etmez, bu terör örgütlerinin hepsiyle mücadelede Azerbaycan Türkiye'nin yanındadır." dedi.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, "Türkiye'yi zayıflatacak kim olursa olsun, hangi terör örgütü olursa olsun fark etmez, bu terör örgütlerinin hepsiyle mücadelede Azerbaycan Türkiye'nin yanındadır. Azerbaycan, tüm uluslararası platformlarda Türkiye ile beraber bu çalışmaları yürütür. Türkiye'ye karşı yapılmış terör faaliyetini Azerbaycan'a karşı da yapılmış gibi biliyoruz, hissediyoruz." dedi.

Çeşitli açılış ve programlara katılmak üzere Nevşehir'e gelen Paşayeva, Uçhisar Belediyesini ziyaretinde yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) karşı mücadelede Azerbaycan devletinin hassas davrandığını bildirdi.

Paşayeva, ülkesinin geçmişten beri ortaya net bir tavır koyduğunu ve Türkiye aleyhine yapılacak her türlü faaliyetin karşısında olmaya devam edeceklerini belirterek, "Azerbaycan’da, Türkiye devleti, Türk milleti ve buradaki insanımızın aleyhine hiçbir faaliyet olamaz. Bunu yapmak isteyenlere izin verilmez." diye konuştu.

"Türkiye'ye yapılmış terör faaliyeti Azerbaycan'a karşı da yapılmıştır"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in, "Türkiye'nin gücü bizim gücümüzdür" sözünü hatırlatan Paşayeva, Türkiye'yi zayıflatma amacı güden terör örgütleri ve destekçilerinin Azerbaycan devletini karşılarında bulacaklarını vurguladı.

Paşayeva, Türkiye'nin zayıflamasının kendilerine de zarar vereceğine işaret ederek, "Azerbaycan güçlenirse Türkiye'nin gücüdür. Azerbaycan zayıflarsa Güney Kafkasya'da Türkiye'nin gücü zayıflamış olur. Türkiye'yi zayıflatacak kim olursa olsun, hangi terör örgütü olursa olsun fark etmez, bu terör örgütlerinin hepsiyle mücadelede Azerbaycan Türkiye'nin yanındadır. Azerbaycan, tüm uluslararası platformlarda Türkiye ile beraber bu çalışmaları yürütür. Türkiye'ye karşı yapılmış terör faaliyetini Azerbaycan'a karşı da yapılmış gibi biliyoruz, hissediyoruz." ifadesini kullandı.

Image result for Azerbaycan türkiye

AA