TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan, Filistin-İsrail sorunu çözülmeden, dünyada barışın sağlanamayacağını söyledi.

Mercan ve Dışişleri Komisyonu üyeleri, ''Filistin'e Yol Açık'' Uluslararası Yardım Konvoyu Tertip Komitesi üyeleriyle bir araya geldi.

Murat Mercan, Filistin halkına destek vermek amacıyla Amerika, Avrupa ve Asya üzerinden Gazze'ye ulaşmayı hedefleyen yardım heyeti üyelerini TBMM'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başarı diledi. Gazze'de yardım gidecek olmasından dolayı mutluluklarını dile getiren Mercan, şöyle konuştu:

''Gazze'de meydana gelen olaylara gösterilen duyarlılıklar, aslında Türk milletinin duyarlılığıdır. Gazze'de kadın-çocuk, genç-yaşlı hepsinin, kendi çocuklarımız gibi normal bir hayat sürmesini temenni ediyoruz. Filistin-İsrail sorunu, dünyanın en önemli sorunudur. Bu sorun çözülmeden dünyada barışın geleceğine inanmıyorum. Filistin-İsrail meselesinin barışçıl ve adil bir şekilde çözülmesini, kendi devletlerini bağımsız bir şekilde kurmalarını canı gönülden istiyoruz.''

Murat Mercan, Gazze'de meydana gelen olaylara Türkiye'nin gösterdiği duyarlılık ve hassasiyetin, dünyada yankılandığını ve örnek alındığını sözlerine ekledi.

Görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı sürdü.

AA