Irak, Türkiye ve ABD’nin üst düzey yetkililerinden oluşan bir heyetin, önümüzdeki günlerde Kuzey Irak’taki Mahmur Kampını ziyaret edeceği ve kamp sakinlerinden Türk hükümetinin "Kürt Açılımı"na destek amacıyla Türkiye'ye dönmelerini isteyeceği belirtildi. Irak, Türkiye ve ABD’nin üst düzey yetkililerinden oluşan bir heyetin, önümüzdeki günlerde Kuzey Irak’taki Mahmur Kampını ziyaret edeceği ve kamp sakinlerinden Türk hükümetinin "Kürt Açılımı"na destek amacıyla Türkiye'ye dönmelerini isteyeceği bildirildi.

Kuzey Irak’ta yayınlanan Denge Azad, üçlü heyetin, Türk Hükümeti’nin “Kürt açılımı” süreci çerçevesinde Mahmur Kampı’nı ziyaret etmesi beklendiğini belirtirken heyetin kamptaki “Kürt mültecilerden Türkiye’ye dönmelerini isteyececeği”ni kaydetti.

Bu konudaki bilgilerin, Bağdat merkezli bir çok gazete ve internet sitesinde yer aldığını kaydeden Denge Azad, haberlerde Mahmur kampını ziyaret edecek ortak heyetin, “Kürt mültecilerden Türk Hükümeti’nin ‘Kürt açılımı’ sürecine destek vermek amacıyla Türkiye’ye dönmelerini talep edeceği” belirtildiğine dikkat çekti.

(ANKA)