Bangladeş'teki feribot faciasında ölü sayısı yükseliyor.

 

Bangladeş'in güneyinde önceki akşam, Kurban Bayramı için evlerine gidenleri taşıyan feribotun alabora olması sonucu ölenlerin sayısı 45'e yükseldi.

Yetkililer, başkent Dakka'dan Bhola kasabasına yolcu getiren ve iskeleye yanaşırkan alabora olan M.V Coco adlı feribotun içinde hala birçok yolcu olabileceğini belirtirken, yüzlerce kişiyi taşıyan geminin yolcu listesinin olmadığını kaydedildi. Yetkililer, gemide kazadan önce tam olarak kaç kişi olduğunun bilinmediğini bildirdi. Dakka'dan yayın yapan özel televizyon kanalı ETV ise gemide 1500'den fazla kişinin olabileceğini duyurdu.

Bu arada yetkililer, kazadan sonra kaç kişinin gemide kapana kısıldığını bilmediklerini belirtirken, ATN televizyonu geminin içindeki bölümlerde halen 80 kadar kişinin bulunduğunu ileri sürdü. Kazadan kurtulan bazı kişiler, Nezirhat bölgesinde iskeleye yaklaştıkları sırada geminin sığ bir yere saplandığını, yolcular panik içinde gemiyi terk ederken geminin devrildiğini ve kısmen Tetulia nehrine battığını ifade etti.

AA