Havada Uçağın Kapısını Açmaya Çalışan Bir Yolcuyu Diğer Yolcular Engelledi ve Uçuş Boyunca Koltukta Bağlı Tuttular. Havada 'inmek' için uçağın kapısını açmaya çalışan bir yolcunun kabin görevlileri ve diğer yolcular tarafından engellendiği ve uçuşun kalan kısmında zor kullanılarak koltuğuna bağlandığı bildirildi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin ticari merkezi Dubai'den Hindistan'ın Mangalore kentine giden 128 yolcu ve 8 kabin görevlisi taşıyan Air India Express uçağındaki Muhammed Eşref adlı yolcunun önce kabin görevlilerine ve bazı yolculara saldırdığı iddia edildi.

The National'daki habere göre IX812 nolu uçuşla seyahat eden 28 yaşındaki yolcu, uçak kalktıktan yaklaşık 45 dakika sonra etrafına saldırmaya başladı.

Önce yerine zorla oturtulan yolcu daha sonra kurtulmayı başardı ve kapıya doğru koşarak Hintçe kapıyı açma tehdidinde bulundu.

Yolcu Eşref daha sonra zorla tekrar yerine oturtulup koltuk kemeri, battaniye ve başörtüleriyle koltuğa bağlandı ve uçak havalimanına indiğinde polise teslim edildi.

Havaalanı yetkililerinin 'yolcunun çok stresli olduğunu fakat uçuş boyunca alkol almadığını ve olaydan dolayı hakkında işlem yapılıp kefaletle serbest bırakıldığını' söylediği öğrenildi.

Eşref'in ilk olarak bir bayan hostesi tekmelediği ve uçakta sadece bir erkek kabin görevlisinin olmasından dolayı dört erkek yolcunun da yardımıyla güçlükle kontrol altına alınabildiği belirtildi.

Erkek görevlinin de saldırıya uğradığı, gözünün morardığı ve dudaklarının şiştiği ifade edildi.

Eşref'in iki yıldır Dubai'de şoför olarak çalıştığı, bayram tatiline gitmek için işvereninden daha önce izin alamadığı ve ilk defa evine tatil için gittiği öğrenildi.

(CİHAN)