Pakistan ordusundan yapılan açıklamaya göre, silahlı kişilerin başkent dışındaki bir ordu karargahına girmeye çalışmaları üzerine çıkan çatışmada 4 saldırgan ve 6 asker öldü. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, Ravalpindi'deki karargaha girmeye çalışan kamuflaj giysili saldırganlara askerler tarafından ateş açıldı.Önce çatışmada tüm saldırganların öldüğü açıklanmıştı ancak daha sonra iki saldırganın kaçmayı başardığı bildirildi.

Ordu karargahına yapılan saldırıyı üstlenen henüz olmadı ancak Taliban kendilerine yönelik operasyonlar durmadığı taktirde karşı saldırı yapacakları tehdidinde bulunuyordu.

Görgü tanığı bir polis memuru, beyaz bir minibüs içindeki saldırganların, aracı öğlen saatlerinde karargaha sürdüğünü, ardından araçtan atlayıp, mevzilendiğini ve ateş açtığıını anlattı.

Çatışma sırasında helikopterler desteğindeki polis ve askerlerin bölgeyi kordon altına aldığı bildiriliyor.

Saldırı Pakistan'ın kuzey batı kesiminde bir dizi bombalı saldırıyı takip ediyor.

Cuma günü Peşaver'deki saldırıda en az 50 kişi öldü.Saldırı ordunun Taliban'a karşı kapsamlı bir operasyona hazırlandığı bir sıraya da rastlıyor.

Son günlerde aşiret kontrolündeki bölgelerde bulunan Taliban mevzilerinin havadan bombalanıyor ve unun bu bölgelerdeki operasyonları şiddetlendireceği söyleniyor.