Yunanistan'da geçen hafta sonu yapılan seçimlerde iktidara gelen Yorgo Papandreu, ilk ziyaretini Türkiye'ye yapacak. Yunanistan'da yapılan genel seçimleri kazanarak ülkesinde başbakanlık görevinin yanı sıra dışişleri bakanlığı görevini de üstlenen Papandreu'nun yarın İstanbul'a geleceği öğrenildi.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre Papandreu, yarın ve 10 Ekim Cumartesi günü İstanbul'da yapılacak Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Gayri Resmi Dışişleri Bakanları toplantısı için yarın sabah İstanbul'a gelecek ve akşam saatlerinde Atina'ya dönecek.

Toplantılara, Yunanistan Dışişleri Bakanı sıfatıyla katılacak olan Papandreu'ya, Dışişleri Bakan Yardımcısı Dimitri Drucas'ın eşlik edeceği bildirildi. Yunanistan'ın yeni başbakanı Papandreu, daha önce ilk resmi ziyaretini Kıbrıs Rum kesimine yapacağını açıklamıştı.

Papandreu'nun Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Gayri Resmi Dışişleri Bakanları toplantısı vesilesiyle gelmesi dolayısıyla bu ziyareti resmi olarak kabul edilmiyor.