Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 14 Ekim Çarşamba günü Bursa'da oynanacak. Türkiye - Ermenistan maçı öncesinde Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya,Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar ile Bursa'daki sivil toplum kuruluşu ve taraftar gruplarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Gül, İstanbul Tarabya Köşkü'ndeki buluşmada, Türkiye - Ermenistan maçında tüm gözlerin Bursa'da ve Türkiye'de olacağının altını çizdi. Kendisinin Türkiye maçı için Ermenistan'a gittiğinde karşılaştığı misafirperverliği anlatan Gül, "Milli takımımızın 2-0'lık galibiyetine rağmen Ermenistan'dan alkışlarla uğurlandık. Biz de Bursa'dan dünyaya misafirperverlik dersi verelim istiyoruz. Bu karşılaşmanın dünya barışına örnek olmasını diliyorum. Medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Bursa'nın bu tarihsel kimliği ile Ermenistan takımını dünyaya örnek bir misafirperverlikle ağırlayacağına inanıyorum." diye konuştu.

{jumi [google/code.html]}

Bursaspor taraftarlarının coşku ve heyecanını diğer takımlardan daha farklı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, "İkinci lig şampiyonluk kupasını verdiğim gün Bursasporlu taraftarların yaşattığı coşkuyu hala unutamadım. Futbolculuk döneminden bu yana beğeniyle izlediğim Ertuğrul Sağlam'ın teknik direktör olmasından sonra Bursaspor'un karşılaşmalarını daha yakından takip ediyorum. Kat ettiği mesafe ve kazandığı başarılar ile Bursaspor artık zirveye oynamayı hak ediyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün yaptığı toplantıyı değerlendiren Vali Şahabettin Harput, Ermenistan maçında tüm dünyanın gözünün Bursa'da olacağının altını çizdi. Bu konuda emniyet teşkilatı, sivil toplum kuruluşları ve taraftar dernekleriyle işbirliği içinde maçın hazırlıklarının sürdüğünü ifade eden Vali Harput, maç öncesinde sık sık bir araya gelerek en güzel misafirperverliğimizi göstermek için daha iyi ne yapılabileceğinin konuşulduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kriz gibi görünen bu maçı Bursa'nın fırsata dönüştüreceğini kaydetti. 14 Ekim'de tüm dünyanın gözünün Bursa'da olacağını, dünya medyasının da Bursa'ya geleceğini belirten Başkan Altepe, "Bu karşılaşma kentimizi tanıtımı için çok önemli bir fırsat. Biz de dünya ölçeğindeki bu karşılamayı bir tanıtım fırsatı olarak iyi değerlendireceğiz." diye konuştu.