Türk Polis Teşkilatı’nın 166. kuruluş yıldönümü New York Başkonsolosluğu’nda düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Geceye Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ertuğrul Apakan , New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve emniyet teşkilatından birçok isim katıldı.

Büyükelçi Apakan yaptığı açılış konuşmasında; ‘’ Amerika Birleşik Devletleri’yle yıllardır süren yakın siyasi ilişkilerimize emniyet güçleri de eklendi. Bundan sonraki ilişkilerimiz daha farklı bir boyutta,daha sağlam bir zeminde ilerleyecektir. Tüm Emniyet Teşkilatı’nın bu özel gününü kutluyorum. Aynı zamanda başarılarından dolayı Türk polislerini tebrik ediyorum’’ dedi.

Geceye polis üniforması ve şapkasıyla katılan Başkonsolos Samsar da Türk Polisleri’ni tebrik ederek bu özel güne ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Açılış konuşmalarından sonra Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş aşamasını ve başarılarını anlatan bir slayt gösterisi sunuldu.Slayt gösterisinin ardından müzik eşliğinde yemeğini yiyen topluluk keyifli dakikalar yaşadı. Yapılan çekilişle polis mensuplarına ‘’İstanbul Seyahati’’ hediye edildi. Ayrıca geceye katılan konuklara üzerinde Polis Teşkilatı’nın logosu olan kupa ve rozet dağıtıldı.

Başarılı bir teşkilat olarak 166. yıla girmenin tadını doyasıya çıkaran topluluk, uzun süre pistte dans etti. Gecenin bitiminde davetlilerin yüzündeki mutluluk gözlerden kaçmadı.

Ebru DOĞAN-Turkishny.com