Cazşarkıcısı ve piyanist Ece Göksu, New York'ta kentin en önemli caz salonlarından ''Metropolitan Room''da 31 Martta konser verecek.

Müzik çalışmalarını 2007 yılından beri Fullbright bursu alarak geldiği ABD'de sürdüren ve New Jersey'de bulunan William Paterson Üniversitesinden de burs alarak ''caz vokal masterı'' yapan ve Türkiye'de bu dereceye sahip ilk ve tek caz şarkıcısı olan Ece Göksu, 31 Marttaki konserinde Bill Evans şarkılarının yanı sıra kendi aranjman ve bestelerini de seslendirecek.

Göksu'ya piyanoda Tedd Firth, kontrabasta Matt Aronoff ve davulda Chris Carroll eşlik edecek. Metropolitan Room, günde 2-3 konsere yer veren, New York'un özellikle şarkıcılar için en önemli caz kulüplerinden biri sayılıyor.-ECE GÖKSU HAKKINDA-

Müzisyen bir ailenin çocuğu olan Ece Göksu, 5 yaşından itibaren piyano dersleri almaya, Ankara Devlet Opera ve Balesi çocuk korusunda da şarkı söylemeye başladı. 11 yaşında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı piyano bölümüne giren ve dünyaca ünlü piyanistler Hüseyin Sermet ve Ayşegül Sarıca'dan ders alan Göksu, üniversite yıllarında caz müziğine merak saldı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olan Göksu, Ankara'nın ardından İstanbul'da da önemli caz kulüplerinde sahneye çıktı ve uluslararası caz festivallerine katıldı. Televizyon ve radyo cıngılları da seslendiren Göksu, müzik kariyerini 2007'de yüksek lisans eğitimi için geldiği ABD'de sürdürüyor. Türkiye ve ABD dışındaki ülkelerde de konserler veren Göksu, bir yandan da mayıs ayında Türkiye'de yer alacağı bir projenin albüm kayıtları için hazırlık yapıyor.
AA