Türkiye karşıtı yayınlarına hız veren Amerikan New York Times gazetesi Türk milletinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan sevgisini hazmedemedi. Gazete yayınladığı makalede liderlik vasıflarını saydığı Erdoğan'ı "saldırgan olmakla" suçladı.

Türkiye üzerindeki emelleri tek tek boşa çıkan ABD, medya üzerinden de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türkiye’yi hedef almaya devam ediyor. Sürekli olarak Türkiye’de "basın özgürlüğü olmadığı" , "ekonominin kötüye gittiği" ve "Afrin'de Kürtlerin katledildiği" kara propagandasını yapan batı medyası bu sefer Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başarısının sırrının peşine düştü.

ERDOĞAN’IN LİDERLİK VASIFLARINI ANALİZ ETTİLER

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinglerde kullandığı söylemi analiz eden geniş bir makale yayımladı. Gazetenin İstanbul büro şefi Carlotta Gall imzalı ve "Vaazlar ve yüksek sesli hakaretlerle: Erdoğan Türkiye'yi nasıl büyülüyor" başlıklı makalede, siyasete atıldığı günden bu yana milletin sevgisini kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderlik vasıfları sıralandı.

TERÖR YANDAŞLARINA "DEMOKRASİ SAVUNUCULARI" DEDİLER

"Başkan Trump'ın tweetleri varsa, Türkiye'nin liderinin söylevleri var." cümlesiyle başlayan makalede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafta içi her gün üç, hafta sonları ise iki konuşma gerçekleştirdiğinin ve karizmatik, mücadeleci söylemlerinin başarısının en önemli aracı olduğunun altı çizildi.

Terör yandaşlarını "Demokrasinin savunucuları" olarak lanse eden makalede Erdoğan’ın bunlara 'çapulcu' dediği de aktarıldı.

"İSİM İSİM HEDEF ALIYOR"

Makalede Erdoğan’ın Almanya dışişleri bakanıyla 'felaket' diyerek dalga geçtiği, gündelik dilde olduğu kadar şiirleri ezbere okumakta da çok rahat olduğu ve rakiplerini kamuoyu önünde isim isim hedef alarak eleştirdiği vurgulandı.

"RAKİPLERİ ERDOĞAN’I KISKANIYOR"

Erdoğan’ın bunu yaparken “saldırgan” bir tutum içerisinde olduğunu iddia eden makalede "15 yıldır iktidarda olan Erdoğan'ın rakiplerinin bile kıskandığı hitap yeteneğiyle büyük ihtimalle bu yıl düzenlenecek seçimle tekrar başa geçmeyi beklediği ve kendisine verilen desteğin yüzde 40 seviyesinde olduğu" bilgisine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın medyada çok sık bir şekilde görünmesinin kendisine duyulan ilgide büyük rol oynadığına dikkat çeken makalede Erdoğan'ın Türkiye'nin sadece muhafazakar işçi sınıfına hitap ettiği savunuldu.

“SIK SIK BM VE ABD’Yİ ELEŞTİRİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın partililer tarafından bir baba, bir ağabey ya da bir komşu olarak görüldüğünün altı çizildiği makalede şu bilgilere de yer verildi;

"Demokrasi yanlısı gösteri yapanlara çapulcu demesi gibi destekçilerinin sevmediği insanları üzmek anlamına geliyor"

"Erdoğan'ın aldığı dini eğitim sayesinde vaaz vermekte ve Muhammed Peygamber'in hayatından kesitler anlatmakta başarılı"

"Liberal ve sekülerler bölücü konuşmasını sıkça eleştiriyor, özellikle de dini siyasete sokmasına karşılar, buna rağmen Erdoğan'ın Müslüman takipçileri bunları duymak istiyor"

"Erdoğan'ın Salı günleri düzenlenen parti toplantıları 'bir maç havasında' geçiyor ve konuşmalarında sık sık Birleşmiş Milletler'i ve ABD'yi eleştiriyor"