Dünyada en çok noktaya uçan hava yolu şirketi olan milli gururumuz Türk Hava Yolları Empire State Koşusu’na sponsor oldu.

Bu yıl 41. düzenlenen organizasyonda toplam 250 atlet 1576 basamak çıkarak binanın 86. katına ilk sırada giriş yapabilmek için mücadele etti. Tüm dünyadan katılan yarışmacılar arasından Avustralyalı Suzy Walsham  12 dakika 52 saniyeyle birinci olurken erkekler kategorisinde Kolombiyalı Frank Nicolas Carreno 10 dakika 50 saniyeyle birinci oldu.

Türk Hava Yolları yarışmayı üst düzey yöneticileri, medya ve ünlüler dünyasının ileri gelenleri ve yarışmacıların katılımıyla gerçekleştirdi. Türk Hava Yolları’nın en son marka temsilcisi olan DR. Mehmet Oz de organizasyon’a katılarak hava yollarıyla birlikte düzenledikleri yeni kampanyaları “Five Senses” ile ilgili bilgiler paylaştı.

Yarışma bu sene engelli sporcuların yaşam kalitesini yükseltmek ve onları motive etmek amacıyla kurulmuş olan Challenged Athletes Foundation yararına düzenlendi.

Türk Hava Yolları New York Müdürü Cenk Öcal verdiği demeçte, herkesi rekabete, sportmenliğe ve daha sağlıklı bir hayata teşvik eden böyle bir organizasyona destek vermekten son derece gururluyuz. Bu yarışma bizim temel değerlerimizi temsil ediyor emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Empire State binasının Türk Bayrağı’nın renkleri olan Kırmızı ve Beyaz renklere büründüğü gece yarışmacılar için State Grill Bar’da düzenlenen bir törenle noktalandı.