Türkiye'nin ve dünyanın en popüler et restoranına sahip olan Nusret'e ABD'de soruşturma başlatıldı. Açılan soruşturmanın nedeni ise restoran zincirinin sahibi Nusret Gökçe'nin videolarında eldiven kullanmadan etlere dokunması ve sağlık kurallarını ihlal ettiği iddiası.

Sosyal medyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan, çektiği her video milyonlarca kişi tarafından izlenen Nusret, ABD'de büyük şok yaşadı. Newsweek haberine göre Nusr-Et'e soruşturma başlatıldı.

Sosyal medyada restoranlarının mutfağında yemek hazırlama görüntüleriyle ünlenen Nusret Gökçe'nin başı ABD'dedeki sağlık otoriteleriyle derde girdi.

New York Belediyesi Sağlık Departmanı'ndan bir yetkili, Nusret'in videolarının ardından kendilerine gelen şikâyetleri değerlendirerek bir soruşturma yürüttüklerini aktardı.

Nusr-Et'e soruşturma başlatıldı! Etlerine... ile ilgili görsel sonucu

"ETLERİNE ELLE DOKUNMASI..."

Sağlık Bakanlığı'nda bir yetkili, ABD'deki sağlık kurallarının hazırlanan bir yemeğe çıplak elle dokunmayı yasakladığını söyledi. Yetkili, bir başka sağlık kuralının ise yemek hazırlarken el ve kollarında mücevher giyilmemesi olduğunu, Nusret'in ise bu kuralı da ihlal ettiğini söyledi.

Newsweek, Nusr-Et restoranındaki yetkililerin soruşturmaya ilişkin yanıt vermekten kaçındığını söyledi.

Newsweek haber sitesi, Nusret Gökçe'nin sahibi olduğu Miami'deki diğer restoranda da çekilen bir videoda Gökçe'nin çıplak elle etlere dokunduğunun görüldüğünü yazdı.

Haber7