Turkishny.com

Türk Amerikan toplumunu temsilen İbrahim Kurtuluş, Rıdvan Sezer ve Esin Yılmaz, Demokrat Partiden Kongre adayı Max Rose ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Max Rose 11. Kongre Bölgesi'ni temsil etmek üzere Demokrat Partiden ABD Kongresi adayı. Max Rose’un temsil etmek için aday olduğu 11. bölge, Staten Island’ı ve Bay Ridge, Bensonhurst, Dyker Heights ve Gravesend'in mahalleleri dahil güney Brooklyn'in bir bölümünü kapsamakta.

Afganistan'daki askeri görevi sırasında Mor Kalp madalyası kazanan Max Rose, Türkiye hakkında, Türkiye’nin Orta Doğu'daki önemli rolü ve bölgedeki mevcut çatışmalar hakkında oldukça bilgili.  Türk Amerikan toplumu temsilcileri ve Max Rose arasında gerçekleşen toplantının ana konusu, Terörist gruplar ve Terörist Fethullah Gülen gibi aşırılık yanlısı gruplar ve Türk sınırındaki ISIS ile mücadelede ABD'nin PYD / YPG terör gruplarına verdiği askeri destekti.

Toplantı yaklaşık üç saat sürdü ve Staten Island’ın ulaşım sorunları ve hastanelerin olmaması ile ilgili birçok konu tartışıldı.