ABD Başkan Donald Trump’ın New York’taki SoHo Trump adlı otelinin duvarlarına Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görselleri yansıtıldı.

Trump’ın New York’taki otelinin önünde 'Putin şov' ile ilgili görsel sonucuSosyal medyada paylaşılan videoya göre, #followthemoney isimli etkinlik kapsamında üniformalı 5 kadın Rusya marşı eşliğinde SoHo Trump oteline doğru ‘uygun adım ilerliyor.’ Kadınlardan biri elinde Rusya bayrağı taşıyor.

Daha sonraysa Putin'in yer aldığı bir fotoğraf otelin duvarına yansıtılıyor. Putin görselinin yanındaysa, Türkçesi 'Dayan kardeşim' olan Rusça ifadeler ile 'Yardım etmekten mutluyum kardeşim' anlamına gelen İngilizce ifadeler yer alıyor.

Projeksiyon gösterisini hazırlayan kişiye göre bu, ‘Putin’den Trump'a gönderilmiş bir mesaj.’

SoHo Trump otelinin önündeki gösteri, ABD’nin, Rusya’nın 2016’daki seçimlere müdahale ettiği iddiaları nedeniyle Moskova’ya yönelik yeni yaptırım kararları aldığı bir döneme denk geliyor.

Kremlin de bu kararın Kongre’den geçmesi ardından ABD’nin Rusya’daki diplomatik temsilciliklerindeki personel sayısının 755 kişi azaltılacağını açıklamıştı.