Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanlığı için adaylığını açıklayan Said Nurhan, haber portalımız Turkishny.com'a verdiği röportajda başkan seçildiği takdirde en öncelikli hedefinin toplum içerisinde ve dernekler arasındaki ayrışmaya ve bölünmeye neden olan sebepleri ortadan kaldırarak birlikteliği sağlamak olduğunu söyledi.

Dernekler arasında somut bir ayrılık olmadığını fakat ortak düzenlenen etkinliklerin yetersizliğinin söz konusu durumu oluşturduğunu belirten Said Nurhan, kurumun şeffaflaşması yönünde adımlar atarak etkinliklere katılımın artırılacağını ve derneklerin birbirleriyle olan bağlarının kuvvetlendirileceğini söyledi.


Türk kültürünün ABD'de tanıtılması yönündeki çalışmaların artırılacağını belirten TADF Başkan Adayı Said Nurhan, röportajda ayrıca Ermeni diasporasının Türkiye aleyhinde yürüttüğü karalama kampanyalarına karşı atılması gereken adımları nitelendirdi. Federasyonun şeffaflaşmasının ve güvenilirlik tazelemesinin Federasyonun ekonomik gücü için çok önemli olduğunun altını çizen Said Nurhan, yapılacak etkinliklerin ve Türkiye aleyhine yürütülen karalama kampanyalarına karşı yürütülecek mücadelenin maddi kaynak gerektiren konular olduğunu hatırlatarak Federasyonun mali gücünün arıtırılması meselesinin önemini vurguladı.

Birlik, dayanışma, şeffaflık ve etkinlik mesajları veren TADF Başkan Adayı Said Nurhan ile yaptığımız söyleşinin tam metnine aşağıda verilen link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Said Nurhan: Beraberce Daha Güçlüyüz

Turkishny.com