Bir araştırma şirketi tarafından yayınlanan anketin sonuçlarına göre Amerika'nın en mutsuz insanları New York'ta yaşıyorlar. Araştırma şirketi tarafından "mutluluk" üzerine yapılan anket, 1.3 milyon katılımcıya yöneltilen sorularla hazırlandı ve 4 yılda tamamlandı. Anketin sonuçlarına göre en mutsuz eyalet sakinleri New Yorklular olurken, en mutlu Amerikalılar Lousiana'da yaşıyor. Araştırmaya göre en mutlu eyaletler şöyle sıralanmış;


1. Louisiana
2. Hawaii
3. Florida
4. Tennessee
5. Arizona
6. Mississippi
7. Montana
8. South Carolina
9. Alabama
10. Maine

Sonuçlara göre ülkenin en mutlu insanları bol güneş alan eyaletlerde yaşıyorlar. İnsanların mutlu olduklarını belirttikleri eyaletlerdeki iklim koşulları, suç oranları, hava temizliği ve okul kalitesinin bu insanların ruh halleri üzerinde etkin olduğu görüşü uzmanlarca vurgulanıyor.

Anketin sonuçlarının güvenilir bir bilgi olarak alınamayacağını belirten uzmanlar, insanların kişisel bazda büyük farklar gösterebileceklerini, fakat yaşadıkları yerdeki koşulların mutluluk üzerindeki etkisinin mutlak olduğunu belirtiyorlar.

New York ve California gibi eyaletlerde mutsuz olduğunu belirten bireylerin çokluğunun şaşırtıcı olduğunu bildiren uzmanlar bu durumu yüksek gayrimenkul fiyatlarına ve kalabalığa bağlıyorlar.

Turkishny.com