Madonna'dan Angelina Jolie'ye dek hemen hemen tüm yıldızların müdavimi olduğu, Manhattan'daki Nello Restaurant sunduğu özel yemek ve şaraplarıyla üst sınıf bir yemek deneyimi sunuyor.

New York'un elit ve üst sınıfa ait kesiminin yaşadığı ve 'Gossip Girl'de de bol bol duyduğunuz 'Upper East Side' yani Manhattan'ın yukarı doğu yakası, sadece  milyon dolarların konuşulduğu emlâk piyasasıyla değil, şık ve pahalı restoranlarıyla da ünlü. Dahası, sokaklarda her an bir yıldızla karşılaşmanız olası.

Tabii söz konusu ünlüler o sırada Nello Balan'in restoranında oturmuş yemek yemiyorsa! Central Park'ın yakınında. Madison Caddesi üzerinde, Doğu 62 ve 63'üncü sokaklar arasındaki blokta bulunan Nello'nun (restoran sahibiyle aynı adı taşıyor) müşterileri arasında hangi ünlülerin olduğunu Nello Balan'a sorduğunuzda "Olmayanı söylesem daha kolay" diyor. Beyonce, Jay-Z, Madonna, Leonardo DiCaprio, Anne Hathaway, Angelina Jolie, Mickev Rourke, Nicole Kidman ve Paris Hilton akla ilk gelen isimler.

Nello Balan Manhattan'da adeta bir efsane. 1990'da açtığı restoran yaklaşık 20 yıldır büyük talep gören Wagyu eti, karides salatası ve Fenne Rigate gibi yemekleri sunarak gittikçe daha da popüler hale geldi. Burada detaylara verilen önem belki de ünlü müşterileri çeken... Çikolatalı pasta ve karamelli dondurma gibi tatlıların hepsi ev yapımı. Nello'nun romantik dekoru ise yemeklerin zarafetini tamamlıyor. Açık renk duvarlar, rahatsız etmeyen bir loşluk ve klasik koyu renk deri oturma yerleri, modern ve sıcak bir ambiyans yaratıyor. Masalardaki çiçekler ise ince düşünülmüş bir ayrıntı. Çiçekleri Bay Nello kendisi seçiyor ve en sevdikleri ise Kazablanka zambakları.

Natalie Portman ve Madonna

Konu Nello olunca yemeklerden, dekordan daha önemli bir ayrıntıyı konuşmak gerekiyor, o da ünlü konuklar. Romanya asıllı Amerikalı Nello Balan, restoranına gelen müşterilerin iyi bir zevke sahip, tarzını takdir eden kişiler oldueunu sövlüvor.

Ünlülerin ise iyi yemek ve buranın havası için geldiğini ve müşterilerinin aynı zamanda iyi dostları olduğunu ifade ediyor. Yemeklerini gidip yemedik ama gerçekten de New York'ta çıkan gazete ve dergilerde restoranla ilgili yazılan en önemli şey burada "görünmenin" önemli olduğu. Sadece sizin için özel tasarlanmış Chanel takımınızı göstermek isteyebilirsiniz, şu an çekimleri devam eden filminizdeki rol arkadaşınızla baş başa yemek yerken yakalanmak isteyebilirsiniz ve hatta mutlu bir aile yaşantınız olduğunu göstermek isteyebilirsiniz. Bunun için en kısa yol Nello'da bir yemek yemek. Tabii bu arada Hollywood'un ünlü film yıldızı Natalie Portman yan masada bir yandan vejetaryen yemeklerini yerken diğer yandan yanındaki arkadaşına ne anlatıyor, kulak misafiri olabilirsiniz. Ya da Madonna'nm, çıtır sevgilisi Jesus Luz'la yakışıp yakışmadıklarına kendi gözlerinizle görerek karar verebilirsiniz.

Sadece somonlu makarnaya 49 dolar, yaban mantarlı bonfileye 60 dolar ödemiyorsunuz. Bu özel ambiyansın da tabii ki bir fiyatı var. Bu yüzden mekânın pahalı fiyatları konusunda aldığı şikâyetler pek de haklı görünmüyor. Nello bu konuda şöyle diyor; "Avrupa'dan uçakla günlük olarak getirilen 'Dover Sole' (sadece Avrupa denizlerinde bulunan bir balık) ve 'Mozarella di Buffalo' (özel bir İtalyan peyniri) servis ettiğinizde; Montrachet ve Santa Margherıta şaraplarını kadeh olarak sattığınızda, üstüne bir de dünyanın en güzel lokasyonundaki yüksek kaliteli servisi eklediğinizde bu düzeydeki diğer restoranlardan daha pahalı olduğumuzu sanmıyorum."

Abramoviç'in ünlü hesabı

Zaten buraya gelen müşterilerin çoğu da iyi yemek için yüksek bedel ödemeye aldırmıyor. Ünlü Rus milyarder Roman Abramoviç de geçtiğimiz günlerde buradaydı ve ödediği hesapla ismi manşetlere taşındı. Sevgilisi Daria Zhukova ve dostlarıyla birlikte öğle yemeği için geldiği restoranda tam 47 bin 221 dolar 9 sent hesap ödedi. Abramoviç'in servisle birlikte ödediği toplam rakam ise 52 bin dolar (75 bin 250 TL) oldu. Nello Restaurant'da 10 kişilik yer ayırtan Abramoviç ile dostları şarap içip, et yemeği olarak fileminyon, tatlı olarak da beyaz çikolatalı trüf yedi. Ancak hesabı bu kadar yükseltenler yemekler değil, içilen şaraplar oldu. Yemekte içilen iki şişe Petrus şarabın fiyatının 10 bin dolar olduğu açıklandı. İçilen 3 şişe Romanee Conti'ye 15 bin dolar, 2 şişe Cristal Rose şampanyası için 10 bin dolar ödendi. Bu özel şarapların fiyatları da zaten dünyanın neresine gidilirse hemen hemen aynı.

Yolunuz New York'a düştüğünde bu şık ve popüler restoranı mutlaka siz de ziyaret edin ve Hollywood yıldızlarının aldığı birinci sınıf hizmet deneyimini siz de tadın.  Nello'ya da sevgi ve selamlanmızı iletin...

Kaynak: OK!