Başkanı Michael R. Bloomberg ve Polis Komiseri Raymond W. Kelly'ye defalarca kez telefon yoluyla ölüm tehditleri yağdırmakla suçlanan Philadelphia'lı bir adam Pazartesi günü tutuklandı. 48 yaşındaki Jeffrey Fisher Philadelphia'dan New York'a gelirken Manhattan'da yolu üzerindeki 10 farklı ödemeli telefonu kullanarak Belediye Başkanı Bloomberg'e ölüm tehditleri yağdırdı. Manhattan Bölge Avukatlık Ofisi tarafından teröristik tehdit suçuyla itham edilen Fisher, 100,000$'lık kefalet bedeliyle gözaltında tutuluyor.

Yetkililer Fisher'ın nasıl yakalanabildiği konusunda bilgi vermediler fakat gelen haberler Fisher'ın suçunu itiraf ettiği yönünde.

Yetkililerin söylediğine göre Fisher'ın Bloomberg ile yaptığı konuşmalar birçok argo sözcük içeriyor. Belediye Başkanı'nı ilk kez 12 Mayıs'ta arayan Fisher değişik bölgelerdeki ödemeli telefonları kullanarak gizliliğini korumaya çalışmış.

Belediye Başkanlığı Ofisi'ne yaptığı aramalardan birinde Belediye Başkanı'nın kendilerinin hedefi olduğunu ve onu öldüreceklerini söyleyen Fisher, diğer bir aramada ise şu sözcükleri kullanıyor, "Şu anda Başkan'nın kafasına nişanlanmış birçok uzun namlulu silah tetikte bekliyor".


Polis Komiseri Kelly "Güvenlik güçlerinin bu adamı yakalaması çok iyi oldu," derken, Emniyet Müdürlüğü konuyla detaylı açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Turkishny.com