Çalıştığı kurumdaki yolsuzlukları ve yolsuzluk yapan kişileri ihbar eden adam, iş arkadaşları tarafından bir trenin önüne atıldı. 43 yaşındaki Juan de los Santos, ray döşeme işçisi olan arkadaşları tarafından rayların üzerine atıldığını iddia edince polis olayla ilgili inceleme başlattı. Ray işçilerinin gün boyunca çalışmadığını ve boş boş oturduğunu ihbar eden adam, arkadaşları tarafından elektrikli tren raylarına atıldı. Burnu, dişi kırılan ve yüzüne 8 dikiş atılan adam, "Öleceğimi sandım." diyerek yaşadığı korkuyu anlattı.

New York polis departmanı sözcüsü Paul Browne, polisin olayı soruşturduğunu açıkladı.

Santos, MTA müfettişi Barry Kluger ile yaptığı görüşme sırasında, demiryolu hattındaki işçilerin idaresi ve çalışma saatleri ile ilgili önemli bilgiler vermiş ve çalışmayan kişileri ihbar etmişti.

Kluger hazırladığı raporda, ray işçilerinin günde sadece 4 saat çalıştığını rapor etmişti.

Santos'un raylara atılmasıyla ilgili müfettiş Kluger, "Olayın zamanlaması ve koşullar çok şüphe uyandırıcı. İşbirliği yapan bir tanığın güvenliği ve sağlığı en önemli öncelik," diye konuştu.

Santos, raylara itilmesine rağmen, iten kişiyi görmediğini söyledi.

Arkadaşları tarafından sürekli, köstebek, ihbarcı olarak nitelendirildiğini söyleyen Santos  şimdi mahkemede kendisine bunu yapanlara hesap sormaya hazırlanıyor.

Turkishny.com/Gülten Sarı