Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu geleneğinde ilkler yaşanıyor.

Yıllardır, TADF Başkanı ve birçok İcra Kurulu üyesi, New York ve çevre eyaletlerdeki dernekler adına, Yönetim Kurulunda temsil hakkına sahip iken, Boztepe bu geleneği bozarak, kendisi dahil olmak üzere ekibindekileri uzak eyaletlerden dernek temsilcisi olarak göstermesi kafalarda soru işareti yarattı.

TADF Başkanı Kaya Boztepe'nin Houston, TADF Başkan Yardımcısı Turgay Kadıoğlunun Atlanta, Genel Sekreter Yasemin Demirci'nin Hawaii Derneğini temsil etmesi tartışma unsuru oldu. Bu isimlerin, eyaletlerdeki dernek başkanlarını ile yüzyüze tanışıp tanışmadıkları belirsizliğini korur iken, TADF Başkanı Boztepenin başkanlığa seçilirken temsil ettiği İstanbulspor Kültür ve Eğitim Merkezi ile bir ilişkisi kalmadığı gelen haberler arasında.

Boztepe'nin İki hafta önce İstanbulspor Kültür ve Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen yıllık toplantıya gelmediği belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere, TADF Başkanı Kaya Boztepe, yıllar boyunca Federasyon Kongresinde Divan Başkanlığını, İstanbulspor Kültür ve Eğitim Merkezinin üyesi olarak yapıyordu.