Staten Island'ta 100 yaşındaki bir kadın lise diploması alarak herkesi şaşkına çevirdi. 80 yıl önce okulu bırakmak zorunda kalan yaşlı kadına diplomasını almak ancak şimdi nasip oldu.

100 yaşındaki Mary Arnott, bundan 80 yıl önce St. Peter's Girls High School'da okuyordu. Annesi öldükten sonra kardeşlerine bakmak zorunda kalan ve okulunu bırakan Arnott sonunda hayaline ulaştı.

Torunları, çocukları ve sevdikleriyle geçtiğimiz günlerde 100. yaşını kutlayan Arnott, yaşgünü hediyesi olarak diplomasını aldı. Yaşlı kadının okulu, Arnott'un büyük fedakarlık yaparak okulu bırakması ve kardeşlerine bakması karşısında ona onur diploması vermeye karar verdi.

Konuyla ilgili Arnott, "Bu yaşantımın en önemli olaylarından biri. Brooklyn'de Mary Adele Sachs olarak doğan Arnott, çocukluğunu öksüz kalan 13 kardeşiyle birlikte Staten Island'ta geçirdi.

Catolik akademisine giden Arnott, hala sınıf arkadaşlarının adını hatırlıyor.

Çocukken annesi öldüğü için 11. sınıftan ayrılan ve kardeşlerine bakan Arnott, "Okulu bıraktığımda bunun için kendimi kötü hissetmedim çünkü sorumluluklarım vardı," diye konuştu.

Turkishny.com/Gülten Sarı