Harlem'de bazı çete elemanları, kirli eylemleri için Twitter'dan haberleşmeye başladı. Cep telefonları aracılığıyla Twitter'dan haberleşen gençler, sokak kavgaları ve kirli eylemler organize ediyor.

 

New York'un sokak çeteleri giderek Twitter çeteleri haline dönüşüyor.

Manhattan'ın genç haydutları Twitter'ı keşfetti ve onların peşinden koşan polisler yeni yöntemleri takip etmede geri kalıyor.

Eski okul çeteleri, 140 karakterli mesajlarla haberleşen, saldırı planları yapan teknoloji çetelerine dönüşmüş durumda.

Soruşturmayı yürüten yetkililerden biri, aileleri uyardı ve gençlerin Twitter aracılığıyla çim sahalarda dövüşler yaptığını, şiddet eylemlerine katıldığını açıkladı.

Geçen hafta Lenox Avenue'da bir genç bacaklarından vurulurken, polis gencin Twitter'da haberleşmeye başlayan Original Young Gangsters kavgasında hedef alınmış olması ihtimali üzerinde duruyor.

NYPD'den Kevin O'Connor, "Bu korkunç. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da OYG ya da Jeff Mob'u aradığınızda, çetenin Doğu Harlem'deki Jefferson Houses'da üs tuttuğunu ve silahlı eylemlere karıştığını görebiliyorsunuz," diye konuşuyor.

Yetkililer, çete üyelerinin kanlı eylemler gerçekleştirmesinin önüne geçmek için Twitter'ı yakın takibe aldı.

Bir polis yetkilisi de, "Tıpkı eski telefon kayıtlarında olduğu gibi Twitter da yeni bir iletişim kurma yönetmi. Bu mesajlar aracılığıyla çete üyelerine ulaşabiliyoruz," yorumunu yapıyor.

Turkishny.com/Gülten Sarı