New York lotosunu bu kez Queens, Bronx ve Brooklyn'den üç kişi kazandı. Üçünün de ortak özelliği maddi durumlarının iyi olmaması. Queens'deki talihli bir emekli, Bronx'taki bir inşaat işçisi ve Brooklyn'deki de bir kapıcı.

İkramiyediki en büyük payı Riverdale'dan Vinny Sicurella isimli adam kazanırken, Vinny kazandığı para ile lüks bir yaşam sürmeyi planlamadığını söyledi. Vinny, çekini teslim alırken "Büyük yaşamayacağım. Eskiden nasılsa öyle yaşayacağım," diye konuştu. 56 yaşındaki adam bir seramik ustası ve 6 milyon dolarlık ödülün bir bölümünü İtalya'daki akrabalarını ziyaret etmek için harcayacak.

2 çocuk babası olan adam yeni bir ev satın alacak ve 18 aylık ve 15 yaşlarındaki kızlarını koleje göndermek için paranın bir bölümünü bankaya koyacak.

Emekli bir araba satıcısı olan Hurdis Smith ise, biletini 30 Ekim'de Queens'deki bir büfeden almış. O gün 3 bilet alan Hurdis, içinden gelen '4. bileti de al' sesine kulak vermiş ve ikramiye de dördüncü bilete çıkmış. 4. biletle 1 milyon dolar kazanan Hurdis, parayı çocuklarıyla paylaşacağını söyledi.

Üçüncü talihli Kasem Kurmemaj ise hayat boyu 1000 dolar ödülünü kazandı. 33 yaşındaki kapıcı da bu ikramiye ile en az 1 milyon doları garantilemiş oldu. Kasem, "Kazandığımı gördükten sonra inanamadım. Eve gittim ve bilete tekrar tekrar baktım." diyerek yaşadığı şaşkınlığı ve mutluluğu dile getirdi.

Turkishny.com / Gülten Sarı