Meksika'lı genç bir kadın, ABD'li bir karı-koca tarafından sınırdan kaçak olarak geçirildi ve Brooklyn'de zorla para karşılığı fuhuş yaptırıldı. Yıllarca fuhuşa zorlanan kadının bir de ölmüş bebeği olduğu ve bebeğin, kadının hapis tutulduğu evin içindeki zemine gömüldüğü ortaya çıktı.

Olayla ilgili insan kaçakçılığı yapan, kadını fuhuşa zorlayan, ev hapsinde tutan ve bebeği öldürüp gömen karı-koca tutuklandı. Kefalet bedeli belirlenmeksizin cezaevine konulan çiftin ömür boyu hapis cezası alabileceği kaydediliyor.

Kaçak göçmen kadının fuhuşa direndiği zamanlarda sopa ve kablolarla kadını sık sık döven,  kadının vücudunu çizik ve morluk içinde bırakan karı-koca, seks kaçakçılığı suçundan da yargılanacak.

Suçlulardan erkeğin adının Domingo Salazar, kadının adının ise Norma Mendez olduğu açıklanırken, tuzağa düşürülen kadının adı gizli tutuldu.

Esir tutulduğu evden kurtulmasının ardından verdiği ifadede kadın, Salazar ile 2007 yılında Meksika'da tanıştığını, o yıl Mart ayında hamile kaldığını ve Salazar'ın, çocuğun daha iyi yetişmesi için kendisine ABD'ye taşınmayı teklif ettiğini anlattı.

Bunun üzerine teklifi kabul eden kurban, ABD-Meksika sınırını Salazarla birlikte yürüyerek geçti. Salazar New York'a giderken, kadın da Phoenix'de kaldı. Bir süre sonra ikili Brooklyn'de, Mendez'in yanına bir apartmana taşındı.

Salazar, Mendez'in kızkardeşi olduğunu söyledi. Bu arada kurban da doğum yaptı ve bir erkek çocuğu aldı. Bu olaydan sonra Salazar, kadına çalışması gerektiğini söyledi ve onu fuhuşa zorladı.

Bu olayın ardından kadın, Mendez'in Salazar'ın karısı olduğunu anladı. Mendez de kocasıyla birlikte kadını dövüyordu. 3 ay sonra bebek hastalanınca Salazar onu hastaneye götürmeyi reddetti. Çocuk hastalıktan öldü ve cesedi bina içine gönüldü.

Salazar, kadının burnunu da kırıp, tırnaklarını da sökmüş. Şimdi işkenceci karı-kocanın mahkeye çıkarılması bekleniyor.

Turkishny.com/Gülten Sarı