İlk geçen yıl düzenlenen ve Brooklyn'de alışverişi teşvik eden "Shop Brooklyn" kampanyası dün start aldı.

ABD'deki Tatil Sezonu için Amerikalılar çılgınca alışveriş yaparken pek çok kentte ve alışveriş merkezinde de kampanyalar yürütülüyor.

Brooklyn de benzeri bir kampanya ile hem kente ekonomik hareketlilik getirmeyi amaçlıyor hem de daha fazla turistin kenti ziyaret etmesi bekleniyor. Bu kapsamda, Brooklyn'de alışveriş yapan kent sakinleri ve turistler, alışveriş yaptıkları restaurant, market ve diğer işyerlerinden hediye çekleri, bonuslar kazanabilecek.

Brooklyn Belediyesi tarafından başlatılan girişim aynı zamanda Brooklyn sakinleri arasında komşuluğu, alışverişi, dostluğu geliştirmeyi ve alışveriş koridorunu genişletmeyi amaçlıyor. Turist çekmeyi, turistlere Brooklyn'i tanıtmayı hedefleyen kampanyaya üzerinde 'Shop Brooklyn' ibaresi ve logosu bulunan barlar, restaurantlar, marketler ve diğer hizmet sektörü üyeleri katılıyor. Kampanya 25 Aralık'a kadar sürecek.

Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz'in kampanyayı açıkladığı basın toplantısı Greenlight Kitapçısı önünde yapıldı. Toplantıya, Fulton Area Business Alliance başkanı Wellington Sharpe, Downtown Brooklyn Ortaklığı başkanı Joe Chan, Brooklyn Ticaret Odası başkan yardımcısı Jeanette Nigro, Greenlight Kitapçısı sahibi Jessica Stockton Bagnulo ve Pratt Area Toplum Konseyi yöneticisi Deb Howard da katılımlarıyla destek verdi.

Markowitz, "Yerel alışveriş konusunda çok yüksek sesli olduğumu söyleyebilirsiniz. Tatillerde, ışıklar ve festival ruhu bize ilham verdiğinde hiçbir yer Brooklyn'in yerini tutamaz. Bunu kabul edelim. Tüm Brooklynlileri, sevdiklerini yanlarına alıp 'kasabaya' gitmeye davet ediyorum. 'Brooklyn'in her türlü ürünü var' diye konuştu.

Neden Brooklyn'de Alışveriş Yapılmalı?

Brooklyn'de alışveriş yapan turistler için eşsiz hediyeler mevcut:

Brooklyn'de alışveriş yapan turistler kampanya çerçevesinde Brooklyn'i tanıtan, anlatan, geleneksel ve sanat ürünlerini hediye olarak alabilecek. Benzer şekilde, Brooklyn restaurantlarında yemek yiyen turistlerin farklı mutfakları tatma imkanı olacak. Kültürel açıdan da turistler, Brooklyn'in dünyaca ünlü yaratıcı toplumunun ve kültürel kurumlarının ürünlerini görme fırsatı yakalayacak.

Daha fazla bilgi için www.ishopbrooklyn.com adresini ziyaret edebilirsiniz.