New York'ta 56 yaşındaki bir adam öldükten 47 dakika sonra yeniden yaşama döndü. 4.500 kez kalp kompresyonu ve 8 şok aleti ile müdahaleden sonra gözlerini açan adam herkesi şaşkına çevirdi.

 

New York Presbyterian Hastanesi'nde gerçek bir tıbbi mucize yaşandı. Kalbi duran, tüm hayati fonksiyonları sona eren adam 47 dakika sonra yeniden hayata gözlerini açınca bir anda ABD'nin gündemine oturdu.

Brooklyn'de yaşayan Joe Tiralosi, ölmesine rağmen mücadeleyi bırakmayıp kendisini hayata döndüren doktorlara teşekkür etti. Gözyaşları içinde deneyimini anlatan Joe, "Doktorlar işi bırakmadı. Onlarsız şu an burada olamazdım." diye konuştu.

Gerçek bir tıp mucizesi olan Joe, pek çok insanın bir kez gittikten sonra dönemediği ölüm yolculuğundan sağ salim dönmeyi başardı. Şimdi evinde dinlenen adam, bundan 3 ay önce bir hastane odasında ölü olarak uzanıyordu.

Joe, "Benim durumumu en iyi mucize kelimesi tanımlar." diyerek durumun olağanüstülüğünü hatırlatıyor.

Mucize adam, "Yaşadığım her saniyenin, dakikanın bir garantisi yok. Çünkü ölümün bir göz kırpması kadar hızlı ve yakın olduğunu biliyorum," diyor.

Geçen hafta, 56 yaşındaki iki çocuk babası Joe, hayatını kurtaran yetkililere teşekkür etmek için hastaneyi ziyaret etti.

Oysa Joe, 17 Ağustos tarihinde hastaneye kötü hissetme ve kalp sıkışması şikayeti ile gelmiş, birkaç dakika sonra da yere yığılmıştı.

Doktorlar Rahul Sharma ve Flavio Gaudio, ekibine ölü kabul edilen Joe üzerinde çalışma izni verdi ve mucize böyle gerçek oldu.

Turkishny.com/Gülten Sarı