Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası, ABD ile Türkiye arasında ekonomik işbirliği fırsatlarının daha iyi değerlendirilmesi amacıyla, "İş Anlaşmalarını Tartışma-Organizasyonun Geleceği' isimli bir seminer düzenledi.

19 Kasım'da Türk Evi'nde gerçekleşen seminere İş Hukuku Avukatı Mark Meirowitz ile Dr. Domenico Lepore konuşmacı olarak katıldı. 40 konuğun yer aldığı seminerde, TACCI üyesi Ali Baba Turkish Cuisine da ikramlarıyla yer aldı.

TACCI Başkan Sevil Özışık'ın sunumuyla başlayan gecede ilk konuşmacı Dr. Domenico Lepore oldu. "Deming and Goldratt: The Decalogue with Oded Cohen" kitabının da yazarı olan Lepore, zekanın üç temel unsurunu; önsezi, gelişme ve uygulamayı vurguladı. İş dünyasındaki tecrübelerini de anlatan Lepore, iş çevreleri tarafından kuralları konulan hedeflere ulaşmada sürdürülebilirliğin ve etkileşimin önemine dikkat çekti.

Lepore'un ardından, bir iş hukuku avukatı ve eski bir TACCI üyesi olan Mark Meirowitz söz aldı. Meirowitz, konuşmasına Türkçe ile başladı ancak Türkçe'nin cümle yapısının İngilizce'ye göre ters olması nedeniyle büyük bir zorluk çektiğini kaydetti. İş dünyasındaki yasal mevzulara değinen Meirowitz, iş anlaşmaları ve müzakerelerindeki önemli hususları anlattı. İş anlaşmalarında yapılan hatalara ve risklere de değinen Meirowitz bu konuda dikkatli olunması gereken noktaları sıraladı.

Turkishny.com