New York'ta bir adam yaşlı babasından kurtulmak için onu sıcak bir günde arabanın içine kilitledi ve 3 saat sonra da adam yaşamını yitirdi. Peekskill'de, Haziran ayında meydana gelen olayda, 49 yaşındaki Theodore Pressman, hayli yaşlanan ve bakıma muhtaç olan babasını aracın içine kilitledi ve sıcakta ölümüne neden oldu. Daha önce de babasını restaruantlara ve araçlarda uzun süre bırakan adam suçlamaları kabul etmedi.

Aradan geçen 3 saatten sonra adamın karısı aracın kapısını açmaya çalıştı ancak açamadı. Kadın, eşinin öldüğünü fark etti ve polise haber verdi. İçerideki sıcaklığın çok yüksek olduğu belirtildi.

Mart ayında görülecek dava öncesinde Pressman 10 bin dolarlık kefaleti ödeyerek serbest kaldı. Bölge Mahkeme Savcısı yardımcısı Heide Mason, Pressman'ın 'iyi bir evlat' gibi görünmeye çalışsa da, yaşı ilerlemiş ailesini sık sık kafe, restaurant ve araç parklarında bırakmasının mantıklı ve iyi niyetli bir tutum olarak görünmediğini söyledi.

Pressman'ın avukatı ise, davadan çıkan mevcut kararla hayal kırıklığına uğradıklarını, araçta kalan pek çok kişinin sıcaktan ölme ihtimali olabileceğini savundu.

Turkishny.com / Gülten Sarı