Bronx'da bir adam kopan kulağını yerine dikmeyerek çöpe atan hastane hakkında mahkemeye dava açtı.

 

67 yaşındaki Eduardo Garcia, önceki gün bir köpek tarafından ısırıldı ve kulağı koptu. Kulağıyla birlikte hastaneye gelen adama ilk müdahalenin ardından kopan kulağın kulağa dikilip dikilemeyeceği konusu tartışıldı. Hastane yetkilileri, kulağı yeniden yerine dikmenin çok riskli olacağını düşündü ve kulağı çöpe attı.

Garcia ise bu durumu mahkemeye taşıdı ve hastaneyi şikayet etti. Garcia'nın avukatı Andrew Friedman, Montefiore Tıp Merkezi'nin uygulaması yüzünden hastasının kulak bölgesinde kalıcı bir bozukluk oluştuğunu ve hastasının tedavi şansının elinden alındığını savundu.

Garcia'nın oğluna ait olan teriyer cinsi bir köpek Garcia'ya saldırdı ve onun kulağını ısırarak koparttı.

Acil servis çalışanları, kulağı bir buz kapı içinde hastaneye götürdü. Ancak ambulans hastaneye ulaştığında hastane çalışanları onu dikmeye çalışmak yerine çöpe atmayı tercih etti.

Hastane yetkilileri ise, kulağın mikrop kapma ihtimalinin bulunduğunu, bu nedenle yerine dikilmeyip çöpe atıldığını savundu.

Ancak avukat, Bronx'lu adamın kulağının yerine dikilip şansını deneme hakkı olduğunu, şimdi o bölgede 22 cm'lik bir boşluk bulunduğunu kaydetti.

Turkishny.com/Gülten Sarı