Efsane Türk pop-rock grubu MFÖ, Serdar İlhan'ın organizasyonuyla, Amerika’daki hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz haziran ayında, yapımcılığını yine Serdar İlhan’ın üstlendiği “Istanbulive: The Sounds & Colors of Turkey” müzik festivali çerçevesinde New York’taki Central Park’ta unutulmaz bir konser veren MFÖ bu kez San Francisco’dan başlayacak Amerika turunda Seattle, New York, Boston ve Washington DC’de sahne alacak.

Grup,  4 Aralık Cuma akşamı San Francisco’daki konserinin ardından 6 Aralık Pazar akşamı Seattle’da, 10 Aralık Perşembe günü ise New York’ta sahne alacak. 12 Aralık Cumartesi günü Boston’da vereceği konserden sonra Washington'a geçeçek grup son konserini burada, 13 Aralık Pazar akşamı verecek.

30 yılı aşkın süredir müzik çalışmalarını sürdüren deneyimli grubun Serdar İlhan organizasyonuyla gerçekleşecek  Amerika Turu Yeni Rakı’nın ana sponsorluğunda gerçekleşiyor. Tur, Türk Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu tarafından Türkiye’nin Amerika’da tanıtma çabalarının bir parçası olarak da destekleniyor.

MFÖ’nün Amerika Turu hakkında daha ayrıntılı bilgi ve bilet satışları için Organizatör Serdar İlhan’a ait www.serdarilhan.com Internet sitesi ziyaret edilebilir.

Oktay Güney / Turkishny.com